Top Comedy
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Role Models | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 2. | I Love You, Man | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 3. | Tropic Thunder | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 4. | Pineapple Express | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 5. | Just Friends (2005) | 4.0/4 | 2.5/4 | |
| 6. | The Wedding Crashers | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 7. | Hot Fuzz | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 8. | Dodgeball: A True Underdog Story | N/A | 2.6/4 | |
| 9. | Shaun of the Dead | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 10. | Hamlet 2 | 3.0/4 | 2.4/4 | |
| 11. | Death at a Funeral (2007) | 3.5/4 | 2.9/4 |



