Top Movie List by Tee

Top Movie List

# Movie Title Rating Overall Add
1. Brokeback Mountain 4.0/4 2.9/4
2. 10 Things I Hate About You 4.0/4 2.8/4
3. 27 Dresses 3.5/4 2.5/4
4. Definitely, Maybe 3.0/4 2.8/4
5. P.S., I Love You 4.0/4 2.5/4
6. Wanted (2008) 3.5/4 2.7/4
7. Atonement (2007) 4.0/4 2.9/4
8. The Princess Bride 4.0/4 3.2/4
9. Rat Race (2001) 3.5/4 2.3/4
10. Pineapple Express 4.0/4 2.8/4
11. The Departed 3.0/4 3.3/4
12. Slumdog Millionaire 4.0/4 3.1/4
13. The Dark Knight 4.0/4 3.4/4
14. The Kite Runner 3.0/4 2.9/4
15. The Breakfast Club 4.0/4 3.2/4
16. Ferris Bueller's Day Off 4.0/4 3.1/4
17. When Harry Met Sally... 3.0/4 2.9/4
18. Forgetting Sarah Marshall 3.5/4 2.8/4
19. Monty Python and the Holy Grail 3.5/4 3.2/4
20. One Flew Over the Cuckoo's Nest 4.0/4 3.4/4
21. What's Eating Gilbert Grape 3.5/4 3.1/4
22. Raising Arizona 3.0/4 2.9/4
23. The Notebook (2004) 4.0/4 3.0/4
24. How to Lose a Guy in 10 Days 3.5/4 2.5/4
25. My Cousin Vinny 3.5/4 2.9/4
26. The Karate Kid (1984) 3.0/4 2.9/4
27. Planes, Trains & Automobiles 3.5/4 3.0/4
28. The Sixth Sense 3.0/4 3.2/4
29. Little Miss Sunshine 2.5/4 3.1/4
30. Love Actually 3.0/4 2.9/4
31. No Country for Old Men 4.0/4 3.2/4
32. The Incredible Hulk 3.5/4 2.7/4
33. Catch Me if You Can 3.0/4 3.1/4
34. Midnight Run 3.5/4 3.0/4
35. Star Trek 4.0/4 3.1/4
36. The Hangover 4.0/4 3.0/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name