Great Holiday Movies
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | It's a Wonderful Life | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 2. | Elf | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 3. | The Ref | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 4. | Independence Day (1996) | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 5. | Groundhog Day | 2.5/4 | 3.0/4 | |
| 6. | Hocus Pocus | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 7. | The Rocky Horror Picture Show | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 8. | Home for the Holidays (1995) | 3.0/4 | 2.4/4 | |
| 9. | Miracle on 34th Street (1947) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 10. | Yankee Doodle Dandy | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 11. | What's Cooking? | N/A | 2.5/4 | |
| 12. | Rudolph, the Red-Nosed Reindeer (1964) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 13. | A Charlie Brown Thanksgiving | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 14. | It's the Great Pumpkin, Charlie Brown | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 15. | How the Grinch Stole Christmas (1966) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 16. | About a Boy | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 17. | 200 Cigarettes | 2.0/4 | 2.1/4 | |
| 18. | Easter Parade | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 19. | Love Actually | 4.0/4 | 2.9/4 |



