Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Boondock Saints | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 2. | Snatch | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 3. | Fear and Loathing in Las Vegas | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 4. | A Clockwork Orange | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 5. | Blow | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 6. | Easy Rider | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 7. | Half Baked | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 8. | Milk | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 9. | Vicky Cristina Barcelona | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 10. | Casino | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 11. | The Pianist | N/A | 3.2/4 | |
| 12. | Primal Fear | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 13. | Doubt | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 14. | The Reader | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 15. | No Country for Old Men | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 16. | There Will Be Blood | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 17. | Friday | 4.0/4 | 3.0/4 |



