Top Action Movie List by harmspeed

Top Action

# Movie Title Rating Overall Add
1. Die Hard 4.0/4 3.3/4
2. National Treasure 4.0/4 2.7/4
3. The Bourne Identity (2002) 4.0/4 3.1/4
4. Taken (2009) 4.0/4 3.0/4
5. Raiders of the Lost Ark 4.0/4 3.3/4
6. The Fugitive (1993) 4.0/4 3.1/4
7. The Transporter 3.0/4 2.7/4
8. Air Force One 3.5/4 2.7/4
9. Serenity (2005) 4.0/4 3.0/4
10. Iron Man (2008) 3.5/4 3.1/4
11. Lethal Weapon 3.5/4 3.0/4
12. The Transformers (2007) 3.5/4 2.8/4
13. The Terminator 4.0/4 3.1/4
14. Professional, The ( Léon ) 3.5/4 3.3/4
15. Batman Begins 3.5/4 3.1/4
16. The Matrix 4.0/4 3.2/4
17. Die Hard 2: Die Harder 3.0/4 2.7/4
18. Die Hard: With a Vengeance 3.0/4 2.9/4
19. Live Free or Die Hard 4.0/4 2.9/4
20. Transporter 3 3.0/4 2.5/4
21. Indiana Jones and the Last Crusade 3.0/4 3.2/4
22. Indiana Jones and the Temple of Doom 3.0/4 3.0/4
23. Clear and Present Danger 3.0/4 2.8/4
24. Patriot Games 3.5/4 2.8/4
25. Terminator 2: Judgement Day 3.5/4 3.2/4
26. Casino Royale (2006) 4.0/4 3.1/4
27. The Bourne Supremacy 3.5/4 3.1/4
28. Goldfinger 3.0/4 3.1/4
29. X2 - X-Men United 3.5/4 2.9/4
30. Batman (1989) 3.5/4 2.9/4
31. The Bourne Ultimatum 3.5/4 3.2/4
32. Con Air 4.0/4 2.8/4
33. Face/Off 4.0/4 2.7/4
34. The Rock 4.0/4 2.8/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name