I Can Recite These Movies Line By Line by The Scripted

I Can Recite These Movies Line By Line

# Movie Title Rating Overall Add
1. Heathers 4.0/4 2.9/4
2. Romeo + Juliet (1996) 4.0/4 2.7/4
3. Goodfellas 4.0/4 3.4/4
4. Clerks 4.0/4 3.0/4
5. The Usual Suspects 4.0/4 3.3/4
6. Top Gun (1986) 3.0/4 2.7/4
7. The School of Rock 4.0/4 2.7/4
8. Tenacious D in: The Pick of Destiny 4.0/4 2.3/4
9. Interview with the Vampire 4.0/4 3.0/4
10. Con Air 4.0/4 2.8/4
11. Die Hard: With a Vengeance N/A 2.9/4
12. A Bronx Tale 3.0/4 3.0/4
13. Pretty in Pink N/A 2.8/4
14. National Lampoon's Vacation N/A 2.9/4
15. Pretty Woman N/A 2.8/4
16. Boyz n the Hood N/A 3.1/4
17. The Mummy (1999) N/A 2.7/4
18. Ocean's Thirteen 3.0/4 2.7/4
19. Steel Magnolias 4.0/4 2.9/4
20. Professional, The ( Léon ) 4.0/4 3.3/4
21. About a Boy 3.0/4 2.7/4
22. Forrest Gump 3.5/4 3.3/4
23. The Lost Boys 3.0/4 2.9/4
24. The Goonies 3.0/4 3.1/4
25. Dogma 3.0/4 2.8/4
26. Scarface (1983) N/A 3.2/4
27. Seven ( Sevano's Seven ) N/A 2.7/4
28. Pulp Fiction 3.5/4 3.4/4
29. Disturbing Behavior 3.0/4 2.3/4
30. Big Blue, The ( grand bleu, Le ) 3.5/4 2.7/4
31. Armageddon 4.0/4 2.6/4
32. Detroit Rock City 4.0/4 2.6/4
33. SLC Punk! 3.0/4 2.9/4
34. Starship Troopers 4.0/4 2.7/4
35. Shag 3.0/4 3.0/4
36. National Lampoon's Christmas Vacation 3.0/4 2.9/4
37. Tombstone 4.0/4 3.1/4
38. The Transformers (2007) 4.0/4 2.8/4

Recent Comments

Holas
Holas
Producer

Holas - wrote on 04/15/09 at 10:43 AM CT

I Can Recite These Movies Line By Line comment

Love the category; unfortunately, my list would be quite different

Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name