Favorite John Williams Scores by The WHB

Favorite John Williams Scores

# Movie Title Rating Overall Add
1. Raiders of the Lost Ark 4.0/4 3.3/4
2. Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 4.0/4 3.4/4
3. Superman (1978) 4.0/4 3.0/4
4. Jaws 4.0/4 3.2/4
5. Star Wars: Episode IV - A New Hope 4.0/4 3.3/4
6. Jurassic Park 3.5/4 3.2/4
7. ET: The Extra-Terrestrial 4.0/4 3.1/4
8. Harry Potter and the Sorcerer's Stone 3.5/4 3.0/4
9. Close Encounters of the Third Kind 3.5/4 3.1/4
10. The Poseidon Adventure 3.5/4 2.9/4
11. Catch Me if You Can 3.5/4 3.1/4
12. The Cowboys (1972) 3.0/4 3.0/4
13. The Towering Inferno 3.5/4 2.8/4
14. Black Sunday (1977) 3.0/4 2.9/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name