My Robert Zemeckis Films Rankings
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Back to the Future | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 2. | Romancing the Stone | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 3. | Who Framed Roger Rabbit? | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 4. | The Walk (2015) | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 5. | Forrest Gump | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 6. | Back to the Future Part II | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 7. | Cast Away (2000) | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 8. | Flight (2012) | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 9. | Contact (1997) | 2.5/4 | 2.7/4 | |
| 10. | Back to the Future Part III | 2.5/4 | 2.8/4 | |
| 11. | Used Cars | 2.5/4 | 2.7/4 | |
| 12. | What Lies Beneath | 2.0/4 | 2.4/4 | |
| 13. | Death Becomes Her | 2.0/4 | 2.4/4 | |
| 14. | The Polar Express | 1.5/4 | 2.7/4 |



