Favorite Revenge Movies by The WHB

Favorite Revenge Movies

# Movie Title Rating Overall Add
1. Memento 4.0/4 3.2/4
2. Kill Bill: Volume 2 4.0/4 3.0/4
3. The Princess Bride 4.0/4 3.2/4
4. Mad Max 3.5/4 2.9/4
5. The Crow (1994) 3.5/4 3.0/4
6. Killer, The ( Dip huet seung hung ) 3.5/4 3.0/4
7. Unforgiven (1992) 3.5/4 3.3/4
8. The Revenant (2015) 3.5/4 3.3/4
9. Oldboy ( Oldeuboi ) 3.0/4 3.2/4
10. Gone Girl 3.0/4 3.2/4
11. True Grit (2010) 3.0/4 3.1/4
12. John Wick 3.0/4 3.1/4
13. Darkman (1990) 3.0/4 2.5/4
14. Revenge of the Nerds 3.0/4 2.6/4
15. Nine to Five 3.0/4 2.8/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name