Favorite Matthew McConaughey Movies
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Mud | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 2. | Dallas Buyers Club | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 3. | Dazed and Confused | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 4. | U-571 | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 5. | The Lincoln Lawyer | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 6. | Frailty | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 7. | Sing (2016) | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 8. | A Time to Kill (1996) | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 9. | Lone Star (1996) | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 10. | Killer Joe | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 11. | Interstellar | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 12. | Reign of Fire | 3.0/4 | 2.4/4 | |
| 13. | Magic Mike | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 14. | Tropic Thunder | 3.0/4 | 2.7/4 |



