Favorite 80s Thillers
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Witness (1985) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 2. | Fatal Attraction | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 3. | Das Boot | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 4. | Body Heat | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 5. | Dead Calm | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 6. | No Way Out (1987) | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 7. | Thief | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 8. | Jagged Edge | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 9. | Outland | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 10. | Wolfen | 2.5/4 | 2.5/4 |



