movies that ROCK by Court J.

movies that ROCK

# Movie Title Rating Overall Add
1. This is Spinal Tap 4.0/4 3.1/4
2. High Fidelity 4.0/4 3.0/4
3. Almost Famous 4.0/4 3.1/4
4. Empire Records 3.5/4 2.8/4
5. Dazed and Confused 3.5/4 3.0/4
6. Dancer in the Dark (2000) 3.0/4 3.0/4
7. I Love You, Man 3.5/4 2.9/4
8. Tommy (1975) N/A 2.5/4
9. SLC Punk! 3.0/4 2.9/4
10. Pump Up the Volume 3.5/4 2.7/4
11. Walk Hard: The Dewey Cox Story 3.5/4 2.6/4
12. A Mighty Wind 3.0/4 2.9/4
13. Woodstock 3.0/4 3.0/4
14. The Rocky Horror Picture Show 3.0/4 2.8/4
15. The School of Rock 3.0/4 2.7/4
16. 8 Mile 3.0/4 2.6/4
17. Hustle & Flow 3.0/4 2.9/4
18. UHF 3.0/4 2.4/4
19. Rock Star 2.5/4 2.4/4
20. Detroit Rock City 2.5/4 2.6/4
21. Krush Groove 2.5/4 2.4/4
22. Josie and the Pussycats 3.0/4 1.9/4
23. The Doors (1991) 2.5/4 2.7/4
24. Purple Rain 2.0/4 2.6/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name