Top Movie List by DiamondC

Top Movie List

# Movie Title Rating Overall Add
1. National Treasure N/A 2.7/4
2. National Treasure: Book of Secrets 3.0/4 2.6/4
3. Forrest Gump N/A 3.3/4
4. Secondhand Lions N/A 2.8/4
5. 8 Seconds N/A 2.6/4
6. A League of Their Own N/A 2.9/4
7. Major League N/A 2.8/4
8. The Sixth Sense N/A 3.2/4
9. Back to the Future 3.5/4 3.3/4
10. Ghostbusters (1984) N/A 3.1/4
11. The Princess Bride 3.0/4 3.2/4
12. National Lampoon's Animal House N/A 3.0/4
13. Independence Day (1996) N/A 2.8/4
14. Raiders of the Lost Ark 2.5/4 3.3/4
15. Saving Private Ryan 3.5/4 3.3/4
16. Indiana Jones and the Last Crusade 3.5/4 3.2/4
17. To Kill a Mockingbird 2.5/4 3.3/4
18. It's a Wonderful Life 3.0/4 3.3/4
19. The Wizard of Oz (1939) 3.0/4 3.2/4
20. Lonesome Dove 4.0/4 3.1/4
21. Young Guns (1988) 4.0/4 2.8/4
22. Little Shop of Horrors (1986) 3.0/4 2.7/4
23. Eight Men Out 3.0/4 2.9/4
24. Splash 3.0/4 2.5/4
25. National Lampoon's Vacation 3.0/4 2.9/4
26. The Clan of the Cave Bear 3.5/4 2.2/4
27. Ferris Bueller's Day Off 4.0/4 3.1/4
28. Flight of the Navigator 3.5/4 2.7/4
29. Kill Bill: Volume 1 0.5/4 3.0/4

Recent Comments

Allison
Allison
Movie God

Allison - wrote on 10/05/07 at 05:04 PM CT

Top Movie List comment

princess bride is really good.

Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name