Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Ocean's Eleven (2001) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 2. | Ocean's Twelve | 4.0/4 | 2.5/4 | |
| 3. | RocknRolla | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 4. | The Shawshank Redemption | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 5. | The Godfather | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 6. | Pulp Fiction | 3.5/4 | 3.4/4 | |
| 7. | Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring | 3.0/4 | 3.3/4 | |
| 8. | Lord of the Rings: The Return of the King | 3.0/4 | 3.4/4 | |
| 9. | The Matrix | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 10. | Forrest Gump | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 11. | The Godfather: Part II | 3.0/4 | 3.4/4 | |
| 12. | Lord of the Rings: The Two Towers | 3.0/4 | 3.3/4 | |
| 13. | Braveheart (1995) | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 14. | Slumdog Millionaire | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 15. | Gladiator (2000) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 16. | Amélie ( Fabuleux destin d'Amélie Poulain, Le ) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 17. | Wall-E | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 18. | Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl | 3.0/4 | 3.1/4 |



