Top Time Sequence Movie by Holas

Top Time Sequence Movie

# Movie Title Rating Overall Add
1. Back to the Future 4.0/4 3.3/4
2. Frequency 4.0/4 2.7/4
3. Back to the Future Part III 4.0/4 2.8/4
4. 18 Again! 3.0/4 2.2/4
5. Planet of the Apes (1968) 3.0/4 3.1/4
6. The Terminator 4.0/4 3.1/4
7. Terminator 2: Judgement Day 3.5/4 3.2/4
8. Peggy Sue Got Married 3.0/4 2.4/4
9. 13 Going On 30 4.0/4 2.4/4
10. Timecop 2.5/4 2.2/4

Recent Comments

Chris Kavan
Chris Kavan
Movie God

Chris Kavan - wrote on 05/13/10 at 04:41 PM CT

Top Time Sequence Movie comment

You need Army of Darkness on this list, even if it has no basis in reality and I would add The Fountain - strange, but deals takes place in multiple times.

sapien
sapien
Movie God

sapien - wrote on 04/14/09 at 06:45 PM CT

Top Time Sequence Movie comment

T2 was waaay better than the first one!

Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name