Awesome Animated
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Emperor's New Groove | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 2. | Up (2009) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 3. | Toy Story | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 4. | Finding Nemo | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 5. | The Prince of Egypt | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 6. | The Lion King (1994) | 3.0/4 | 3.3/4 | |
| 7. | Beauty and the Beast (1991) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 8. | The Brave Little Toaster | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 9. | The Iron Giant | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 10. | It's the Great Pumpkin, Charlie Brown | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 11. | Coraline | 3.0/4 | 3.0/4 |



