Classic real/fake Hangings
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Jack Bull | 3.5/4 | 2.5/4 | |
| 2. | Back to the Future Part III | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 3. | Heathers | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 4. | The Goonies | 2.5/4 | 3.1/4 | |
| 5. | Better Off Dead | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 6. | Final Destination (2000) | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 7. | The Patriot (2000) | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 8. | Gladiator (2000) | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 9. | Chicago (2002) | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 10. | Die Hard | 4.0/4 | 3.3/4 |
Recent Comments
SallyB - wrote on 11/10/10 at 11:35 AM CT
Classic real/fake Hangings comment
How about Harold And Maud?. If you haven't seen it, it worth a look.
Holas - wrote on 11/05/09 at 03:21 PM CT
Classic real/fake Hangings comment
That was quick, thanks for adding 'Jack Bull" guys, great movie!
Holas - wrote on 11/05/09 at 12:08 PM CT
Classic real/fake Hangings comment
I am waiting for "the Jack Bull" to get added to film Crave's list to put on this list.





