Movies I Own by Ronnie

Movies I Own

# Movie Title Rating Overall Add
1. 10,000 B.C. N/A 1.7/4
2. 15 Minutes N/A 2.2/4
3. 28 Days N/A 2.5/4
4. 300 2.0/4 2.9/4
5. 3:10 to Yuma (2007) 1.0/4 3.0/4
6. Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer 2.5/4 2.0/4
7. Fantastic Four (2005) 2.0/4 2.1/4
8. A Christmas Story (1983) 3.0/4 3.1/4
9. National Lampoon's Christmas Vacation 3.5/4 2.9/4
10. A Few Good Men 3.5/4 3.0/4
11. American Gangster 2.0/4 3.0/4
12. Anger Management 2.5/4 2.3/4
13. Any Given Sunday 2.0/4 2.7/4
14. Armageddon 3.5/4 2.6/4
15. Army of Darkness 1.0/4 3.0/4
16. A.I. Artificial Intelligence 2.0/4 2.7/4
17. Bangkok Dangerous (2008) N/A 1.9/4
18. BASEketball 2.0/4 2.4/4
19. Basic 1.5/4 2.4/4
20. Big Daddy 2.5/4 2.5/4
21. Blackball 0.5/4 2.0/4
22. Blades of Glory 1.5/4 2.4/4
23. Bolt N/A 2.7/4
24. Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan N/A 2.7/4
25. Bruce Almighty 3.0/4 2.6/4
26. Can't Hardly Wait 1.0/4 2.3/4
27. Charlie Wilson's War 2.5/4 2.7/4
28. Clerks II N/A 2.6/4
29. Click 2.5/4 2.3/4
30. Coach Carter N/A 2.7/4
31. Desperado (1995) 2.5/4 2.8/4
32. Die Hard 3.0/4 3.3/4
33. Die Hard 2: Die Harder 2.0/4 2.7/4
34. Die Hard: With a Vengeance 3.5/4 2.9/4
35. Live Free or Die Hard 2.5/4 2.9/4
36. Disturbia 2.0/4 2.7/4
37. Disturbing Behavior 2.0/4 2.3/4
38. Dogma 3.0/4 2.8/4
39. Double Jeopardy 2.0/4 2.5/4
40. Down Periscope 2.5/4 2.1/4
41. Drillbit Taylor 1.5/4 2.2/4
42. Employee of the Month (2006) 2.0/4 2.2/4
43. Enemy of the State 2.5/4 2.8/4
44. Eragon 1.5/4 1.8/4
45. Evil Dead 2 N/A 3.1/4
46. The Evil Dead (1983) N/A 3.0/4
47. Evolution (2001) 2.0/4 2.2/4
48. Fight Club 3.5/4 3.3/4
49. Fireproof 3.5/4 2.4/4
50. For Love of the Game 3.0/4 2.7/4
51. Frequency 3.5/4 2.7/4
52. Friday 0.5/4 3.0/4
53. Get Smart N/A 2.5/4
54. Ghost Rider (2007) 0.5/4 1.9/4
55. Gladiator (2000) 3.0/4 3.2/4
56. Go (2002) N/A 2.2/4
57. Hancock 2.5/4 2.6/4
58. Happily N'Ever After 2 N/A 2.0/4
59. Harry Potter and the Sorcerer's Stone N/A 3.0/4
60. Harry Potter and the Prisoner of Azkaban N/A 3.1/4
61. Harry Potter and the Goblet of Fire N/A 3.0/4
62. Harry Potter and the Order of the Phoenix N/A 3.0/4
63. Hart's War N/A 2.4/4
64. Hollow Man N/A 2.1/4
65. Hoosiers 3.5/4 2.9/4
66. Dr. Seuss' Horton Hears a Who! N/A 2.7/4
67. Hostage (2005) N/A 2.6/4
68. Hostel N/A 2.3/4
69. How to Lose a Guy in 10 Days N/A 2.5/4
70. Hudson Hawk N/A 2.1/4
71. I Am Legend N/A 2.8/4
72. I.Q. N/A 2.4/4
73. In the Electric Mist N/A 2.4/4
74. Indiana Jones and the Temple of Doom N/A 3.0/4
75. Indiana Jones and the Last Crusade N/A 3.2/4
76. Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull N/A 2.4/4
77. Raiders of the Lost Ark N/A 3.3/4
78. Iron Man (2008) N/A 3.1/4
79. Kill Bill: Volume 1 3.5/4 3.0/4
80. Kill Bill: Volume 2 3.5/4 3.0/4
81. Kung Fu Panda N/A 3.0/4
82. Lucky Number Slevin 3.5/4 2.8/4
83. Mirrors (2008) N/A 2.1/4
84. Pineapple Express N/A 2.8/4
85. Pulp Fiction 4.0/4 3.4/4
86. Quantum of Solace N/A 2.6/4
87. Righteous Kill N/A 2.4/4
88. Role Models N/A 2.9/4
89. Run Fatboy Run N/A 2.3/4
90. Seven Pounds N/A 2.9/4
91. Sin City 2.5/4 3.0/4
92. Swing Vote 2.5/4 2.2/4
93. The Art of War 1.5/4 1.9/4
94. The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford 0.5/4 2.9/4
95. The Astronaut Farmer 3.5/4 2.3/4
96. The Avengers (1998) 2.0/4 1.6/4
97. The Benchwarmers 3.0/4 2.1/4
98. The Boondock Saints N/A 2.9/4
99. The Bourne Ultimatum N/A 3.2/4
100. The Dark Knight N/A 3.4/4
101. Devil's Advocate, The ( Teufels Advokat, Des ) 3.5/4 2.4/4
102. The Fifth Element 4.0/4 2.9/4
103. The Forbidden Kingdom N/A 2.5/4
104. The General's Daughter N/A 2.4/4
105. The Great Debaters N/A 2.9/4
106. The Green Mile 4.0/4 3.3/4
107. The Guardian (2006) N/A 2.7/4
108. The Happening (2008) N/A 1.9/4
109. The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor N/A 2.0/4
110. The Whole Nine Yards 3.0/4 2.5/4
111. 12 Monkeys 3.5/4 3.1/4
112. Unbreakable 2.5/4 2.8/4
113. Underworld (2003) 3.5/4 2.8/4
114. Underworld: Evolution 3.5/4 2.8/4
115. I Am Sam N/A 2.7/4
116. Independence Day (1996) N/A 2.8/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name