Top 10 of 1986 by Drive-In Massacre

Top 10 of 1986

# Movie Title Rating Overall Add
1. Blue Velvet 4.0/4 3.0/4
2. Henry: Portrait of a Serial Killer 3.5/4 2.9/4
3. Manhunter (1986) 3.5/4 2.8/4
4. Platoon 3.0/4 3.2/4
5. Star Trek IV: The Voyage Home 3.0/4 2.8/4
6. The Fly (1986) 3.5/4 2.9/4
7. Ferris Bueller's Day Off 2.5/4 3.1/4
8. Aliens 2.5/4 3.3/4
9. Big Trouble in Little China 2.5/4 2.8/4
10. Stand by Me 2.5/4 3.2/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name