Actors Role #041: John Travolta
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Pulp Fiction | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 2. | Carrie (1976) | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 3. | A Civil Action | 3.5/4 | 2.5/4 | |
| 4. | Grease | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 5. | Phenomenon | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 6. | Get Shorty | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 7. | Ladder 49 | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 8. | Broken Arrow (1996) | 3.0/4 | 2.2/4 | |
| 9. | Saturday Night Fever | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 10. | Wild Hogs | 3.0/4 | 2.1/4 |



