Actors Role #088: Joe Pesci
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Casino | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 2. | Goodfellas | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 3. | A Bronx Tale | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 4. | Raging Bull | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 5. | JFK | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 6. | Once Upon a Time in America | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 7. | Lethal Weapon 2 | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 8. | My Cousin Vinny | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 9. | With Honors | 3.5/4 | 2.6/4 | |
| 10. | Home Alone | 3.0/4 | 2.9/4 |



