Top 20: 1970 by mdtinney

Top 20: 1970

# Movie Title Rating Overall Add
1. Five Easy Pieces 3.0/4 3.0/4
2. Patton 3.5/4 3.1/4
3. Kelly's Heroes 3.0/4 3.0/4
4. Little Big Man (1970) 3.0/4 3.0/4
5. Chisum 3.0/4 2.7/4
6. Two Mules for Sister Sara 3.0/4 2.8/4
7. M*A*S*H 3.0/4 2.9/4
8. A Man Called Horse 3.0/4 2.8/4
9. Tora! Tora! Tora! 3.0/4 2.7/4
10. Rio Lobo 3.0/4 2.8/4
11. The Aristocats 3.0/4 2.8/4
12. Beyond the Valley of the Dolls 3.0/4 2.5/4
13. Catch-22 2.5/4 2.7/4
14. Airport 2.5/4 2.6/4
15. Love Story (1970) 2.5/4 2.6/4
16. Beneath the Planet of the Apes 2.0/4 2.3/4
17. THX 1138 2.5/4 2.7/4
18. Scrooge (1970) 2.5/4 2.8/4
19. Brewster McCloud 2.5/4 2.5/4
20. Frankenstein Must Be Destroyed 2.0/4 2.5/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name