Top Movie List by joel

Top Movie List

# Movie Title Rating Overall Add
1. Fight Club 4.0/4 3.3/4
2. The Godfather 4.0/4 3.5/4
3. The Godfather: Part II 4.0/4 3.4/4
4. Goodfellas 4.0/4 3.4/4
5. The Silence of the Lambs 4.0/4 3.4/4
6. Raging Bull 4.0/4 3.3/4
7. Pulp Fiction 4.0/4 3.4/4
8. Psycho (1960) 4.0/4 3.3/4
9. Se7en 4.0/4 3.3/4
10. The Shawshank Redemption 4.0/4 3.5/4
11. Once Upon a Time in America 4.0/4 3.2/4
12. The Departed 4.0/4 3.3/4
13. Reservoir Dogs 4.0/4 3.3/4
14. The Usual Suspects 4.0/4 3.3/4
15. Heat (1995) 4.0/4 3.2/4
16. Scarface (1983) 4.0/4 3.2/4
17. Rocky (1976) 4.0/4 3.2/4
18. The Patriot (2000) 4.0/4 2.8/4
19. A Bronx Tale 4.0/4 3.0/4
20. The Untouchables (1987) 4.0/4 3.1/4
21. Casino 4.0/4 3.2/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name