movies of 2001 by skater4159

movies of 2001

# Movie Title Rating Overall Add
1. Hysteria: The Def Leppard Story 3.0/4 2.6/4
2. Closed Doors ( Al abwab al Moghlaka ) 3.0/4 3.0/4
3. Great Day in Havana 3.0/4 2.2/4
4. Just for Today 2.0/4 2.2/4
5. Attack the Gas Station! ( Juyuso seubgyuksageun ) 3.0/4 1.6/4
6. Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 3.0/4 3.3/4
7. Memento 3.0/4 3.2/4
8. Donnie Darko 3.0/4 3.0/4
9. Amélie ( Fabuleux destin d'Amélie Poulain, Le ) 3.0/4 3.1/4
10. Shrek 3.0/4 3.1/4
11. Monsters, Inc. 3.0/4 3.1/4
12. A Beautiful Mind 3.0/4 3.1/4
13. Mulholland Drive 3.0/4 3.0/4
14. Amores Perros ( Love's a Bitch ) 3.0/4 3.1/4
15. Ocean's Eleven (2001) 3.0/4 3.0/4
16. Harry Potter and the Sorcerer's Stone 3.0/4 3.0/4
17. Training Day 3.0/4 3.0/4
18. Blow 3.0/4 2.9/4
19. Black Hawk Down 3.0/4 3.0/4
20. Moulin Rouge (2001) 3.0/4 2.8/4
21. The Royal Tenenbaums 3.0/4 2.9/4
22. Devil's Backbone, The ( espinazo del diablo, El ) 3.0/4 3.0/4
23. Princess and the Warrior, The ( Krieger und die Kaiserin, Der ) 3.0/4 3.0/4
24. Ghost World 3.0/4 2.9/4
25. Vertical Ray of the Sun, The ( Mua he chieu thang dung ) 3.0/4 3.1/4
26. Road Home, The ( Wo de fu qin mu qin ) 3.0/4 2.8/4
27. Inuyasha the Movie: Affections Touching Across Time ( Inuyasha - Jidai wo koeru omoi ) 3.0/4 3.0/4
28. Ichi the Killer ( Koroshiya 1 ) 3.0/4 2.8/4
29. The Man Who Wasn't There (2001) 3.0/4 2.9/4
30. Enemy at the Gates 3.0/4 2.8/4
31. Escanaba in da Moonlight 3.0/4 3.1/4
32. In the Bedroom 3.0/4 3.0/4
33. The Others (2001) 3.0/4 2.8/4
34. Vampire Hunter D: Bloodlust 3.0/4 2.9/4
35. Sexy Beast 3.0/4 2.9/4
36. Hedwig and the Angry Inch 3.0/4 2.8/4
37. Paradise Lost 2: Revelations 3.0/4 3.1/4
38. Chopper 2.0/4 2.9/4
39. Lagaan: Once Upon a Time in India 3.0/4 3.0/4
40. Shadow of the Vampire 3.0/4 2.8/4
41. My Sassy Girl ( Yeopgijeogin geunyeo ) 3.0/4 2.9/4
42. Gosford Park 3.0/4 2.8/4
43. A.I. Artificial Intelligence 3.0/4 2.6/4
44. Monster's Ball 3.0/4 2.7/4
45. Bridget Jones's Diary 3.0/4 2.6/4
46. Baran 3.0/4 3.1/4
47. Manic 3.0/4 2.8/4
48. Ginger Snaps 3.0/4 2.8/4
49. No Man's Land (2001) 3.0/4 3.0/4
50. I Am Sam 3.0/4 2.7/4
51. Baby Boy 3.0/4 2.9/4
52. Stanley Kubrick: A Life in Pictures 3.0/4 2.9/4
53. Waking Life 3.0/4 2.8/4
54. Trouble Every Day 3.0/4 2.7/4
55. From Hell 3.0/4 2.6/4
56. Eureka ( Yurîka ) 3.0/4 2.8/4
57. The Last Castle 3.0/4 2.7/4
58. The Score (2001) 3.0/4 2.6/4
59. 61* 3.0/4 2.9/4
60. Serendipity 3.0/4 2.7/4
61. Hearts in Atlantis 3.0/4 2.7/4
62. Pellet ( Bola, El ) 3.0/4 3.2/4
63. For the Birds (2011) 3.0/4 3.0/4
64. A Knight's Tale 3.0/4 2.6/4
65. Zoolander 3.0/4 2.5/4
66. Spy Game 3.0/4 2.6/4
67. The Fast and the Furious (2001) 3.0/4 2.5/4
68. Blood: The Last Vampire (2001) 3.0/4 2.5/4
69. The Dish (2001) 3.0/4 2.8/4
70. What Time Is It Over There? ( Ni na bian ji dian ) 3.0/4 2.8/4
71. The Unsaid 3.0/4 3.1/4
72. The Princess Diaries 3.0/4 2.6/4
73. Atlantis: The Lost Empire 3.0/4 2.7/4
74. Rush Hour 2 3.0/4 2.5/4
75. Jay and Silent Bob Strike Back 3.0/4 2.5/4
76. Bangkok Dangerous (2001) 3.0/4 2.9/4
77. Along Came a Spider 3.0/4 2.4/4
78. Two Can Play That Game 3.0/4 2.6/4
79. Joy Ride (2001) 3.0/4 2.6/4
80. Lara Croft: Tomb Raider 3.0/4 2.5/4
81. Life as a House 3.0/4 2.5/4
82. Iron Monkey ( Siu nin Wong Fei Hung ji: Tit Ma Lau ) 3.0/4 2.6/4
83. Behind Enemy Lines 3.0/4 2.5/4
84. Session 9 3.0/4 2.6/4
85. The Mummy Returns 3.0/4 2.5/4
86. Ali 3.0/4 2.5/4
87. Murder on a Sunday Morning ( coupable idéal, Un ) 3.0/4 2.9/4
88. Under the Sand ( Sous le sable ) 3.0/4 2.8/4
89. All About Lily Chou-Chou ( Riri Shushu no subete ) 2.0/4 2.7/4
90. Godzilla, Mothra and King Ghidorah - Giant Monsters All-Out Attack ( Gojira, Mosura, Kingu Gidorâ: Daikaijû sôkôgeki ) 3.0/4 2.6/4
91. Bandits (2001) 3.0/4 2.4/4
92. Hannibal (2001) 3.0/4 2.5/4
93. Heist (2001) 3.0/4 2.5/4
94. Sordid Lives 3.0/4 2.8/4
95. Songcatcher 3.0/4 2.8/4
96. Legally Blonde 3.0/4 2.4/4
97. Bully (2001) 3.0/4 2.5/4
98. Happy Accidents 3.0/4 2.8/4
99. Down from the Mountain 3.0/4 3.0/4
100. Bread and Roses 3.0/4 2.8/4
101. Love, Honour and Obey 3.0/4 3.0/4
102. Halloweentown II: Kalabar's Revenge 3.0/4 2.4/4
103. Code Unknown ( Code inconnu: Récit incomplet de divers voyages ) 3.0/4 2.7/4
104. Kiss of the Dragon 3.0/4 2.6/4
105. Vanilla Sky 3.0/4 2.4/4
106. Signs & Wonders 3.0/4 2.9/4
107. Swamp, The ( ciénaga, La ) 3.0/4 3.0/4
108. My First Mister 3.0/4 3.0/4
109. My Voyage to Italy ( mio viaggio in Italia, Il ) 3.0/4 2.9/4
110. Swordfish 3.0/4 2.4/4
111. Save the Last Dance 3.0/4 2.5/4
112. Series 7: The Contenders 3.0/4 2.6/4
113. Bread and Tulips ( Pane e tulipani ) 3.0/4 2.7/4
114. The One (2001) 3.0/4 2.4/4
115. Aberdeen 3.0/4 2.9/4
116. Nightcap ( Merci pour le chocolat ) 3.0/4 2.7/4
117. Cure (2001) 3.0/4 2.8/4
118. Lantana 3.0/4 2.8/4
119. Final Fantasy: The Spirits Within 3.0/4 2.4/4
120. Riding in Cars with Boys 3.0/4 2.5/4
121. Barbie in the Nutcracker 3.0/4 2.7/4
122. Greenfingers 3.0/4 2.7/4
123. American Pie 2 3.0/4 2.4/4
124. The Pledge 3.0/4 2.5/4
125. Fat Girl ( À ma soeur! ) 3.0/4 2.7/4
126. Out Cold (2001) 3.0/4 2.5/4
127. So Close to Paradise ( Biandan, guniang ) 3.0/4 2.9/4
128. Tell Me Something ( Telmisseomding ) 3.0/4 2.6/4
129. Someone Like You (2001) 3.0/4 2.5/4
130. Delbaran 3.0/4 2.5/4
131. The Center of the World 3.0/4 2.6/4
132. The Hole (2001) 3.0/4 2.4/4
133. Iris (2001) 3.0/4 2.6/4
134. Don't Say a Word 3.0/4 2.4/4
135. Wet Hot American Summer 3.0/4 2.5/4
136. Tape 3.0/4 2.5/4
137. Jurassic Park 3 3.0/4 2.3/4
138. The Mexican 3.0/4 2.4/4
139. Pearl Harbor 3.0/4 2.3/4
140. Original Sin 3.0/4 2.4/4
141. Crimson Rivers ( Rivières pourpres, Les ) 2.0/4 2.7/4
142. Rock Star 3.0/4 2.4/4
143. Innocence (2001) 3.0/4 2.8/4
144. The American Astronaut 3.0/4 2.9/4
145. Common Wealth ( comunidad, La ) 3.0/4 3.1/4
146. Legend of Rita, The ( Stille nach dem Schuß, Die ) 3.0/4 2.8/4
147. Face ( Kao ) 2.0/4 2.5/4
148. In July ( Im Juli. ) 3.0/4 2.8/4
149. Thir13en Ghosts 3.0/4 2.3/4
150. Hard Ball ( Hardball ) 3.0/4 2.4/4
151. K-PAX 3.0/4 2.4/4
152. Avalon (2001) 3.0/4 2.5/4
153. The Shipping News 3.0/4 2.4/4
154. My Wife is a Gangster ( Jopog manura ) 3.0/4 2.5/4
155. Sweet November (2001) 3.0/4 2.4/4
156. The Mists of Avalon 3.0/4 2.7/4
157. Summer Catch 3.0/4 2.3/4
158. The Luzhin Defence 3.0/4 2.7/4
159. Kill Me Later 3.0/4 2.7/4
160. Planet of the Apes (2001) 3.0/4 2.2/4
161. Rat Race (2001) 3.0/4 2.3/4
162. America's Sweethearts 3.0/4 2.3/4
163. Get Over It 3.0/4 2.4/4
164. Everybody's Famous! ( Iedereen beroemd! ) 3.0/4 2.4/4
165. Jimmy Neutron: Boy Genius 3.0/4 2.4/4
166. Prozac Nation 3.0/4 2.4/4
167. Intimacy 3.0/4 2.5/4
168. Whatever Happened to Harold Smith? 3.0/4 3.0/4
169. Pornographer, The ( pornographe, Le ) 3.0/4 2.5/4
170. Kate and Leopold 3.0/4 2.3/4
171. The King is Alive 3.0/4 2.6/4
172. O ( Othello ) 3.0/4 2.3/4
173. The Majestic 3.0/4 2.3/4
174. Lumumba 3.0/4 2.9/4
175. Second Skin ( Segunda piel ) 3.0/4 2.4/4
176. Kandahar ( Safar e Ghandehar ) 3.0/4 2.7/4
177. Evolution (2001) 3.0/4 2.2/4
178. Saving Silverman 3.0/4 2.2/4
179. Porn Star: The Legend of Ron Jeremy 3.0/4 2.6/4
180. How High 2.0/4 2.2/4
181. As Far As My Feet Will Carry Me ( So weit die Füße tragen ) 3.0/4 3.0/4
182. The Anniversary Party 3.0/4 2.4/4
183. Gabriel & Me 3.0/4 2.5/4
184. Shackleton's Antarctic Adventure 3.0/4 2.6/4
185. Lost and Delirious 3.0/4 2.3/4
186. Together ( Tillsammans ) 3.0/4 2.6/4
187. Recess: School's Out 3.0/4 2.2/4
188. The Man Who Cried 3.0/4 2.4/4
189. L.I.E. 3.0/4 2.5/4
190. Blue Spring ( Aoi haru ) 3.0/4 2.6/4
191. Wit 3.0/4 2.7/4
192. Heartbreakers (2001) 3.0/4 2.2/4
193. Osmosis Jones 3.0/4 2.2/4
194. Crossfire Trail 3.0/4 2.6/4
195. Dog Run 2.0/4 2.3/4
196. Closet, The ( placard, Le ) 3.0/4 2.5/4
197. Shallow Hal 3.0/4 2.2/4
198. 15 Minutes 3.0/4 2.2/4
199. Charlotte Gray 3.0/4 2.4/4
200. Warrior, The ( Musa ) 3.0/4 2.7/4
201. The Body (2001) 3.0/4 2.6/4
202. Little Otik aka Greedy Guts ( Otesánek ) 3.0/4 2.6/4
203. The Deep End (2001) 3.0/4 2.5/4
204. Gleaners and I: Two Years Later, The ( glaneurs et la glaneuse, Les ) 3.0/4 2.4/4
205. Jin Roh: The Wolf Brigade ( Jin-Rô ) 3.0/4 2.6/4
206. Songs from the Second Floor ( Sånger från andra våningen ) 3.0/4 2.2/4
207. Street Fighter Alpha: The Movie ( Sutorīto Faitā Zero ) 3.0/4 2.3/4
208. Antitrust 3.0/4 2.3/4
209. Good Advice 3.0/4 2.6/4
210. Auggie Rose ( Beyond Suspicion ) 3.0/4 2.7/4
211. Lady and the Tramp 2: Scamp's Adventure 3.0/4 2.3/4
212. John Carpenter's Ghosts of Mars 3.0/4 2.1/4
213. Sidewalks of New York (2001) 3.0/4 2.4/4
214. American Outlaws 3.0/4 2.2/4
215. Dagon 3.0/4 2.5/4
216. Jeepers Creepers (2001) 3.0/4 2.2/4
217. Novocaine (2001) 3.0/4 2.2/4
218. An American Rhapsody 3.0/4 2.6/4
219. The Bunker (2001) 3.0/4 2.4/4
220. Dancing at the Blue Iguana 3.0/4 2.6/4
221. Angel Eyes 3.0/4 2.2/4
222. With a Friend Like Harry ( Harry un ami qui vous veut du bien ) 3.0/4 2.3/4
223. Brother (2001) 3.0/4 2.6/4
224. Burnt Money ( Plata quemada ) 3.0/4 2.6/4
225. Virgin Stripped Bare by Her Bachelors ( Oh! Soo-jung ) 3.0/4 2.6/4
226. Ed Gein 3.0/4 2.4/4
227. The Curse of the Jade Scorpion 3.0/4 2.1/4
228. Joe Dirt 3.0/4 2.0/4
229. The Fluffer 3.0/4 2.4/4
230. 3 A.M. 3.0/4 2.6/4
231. Iron Ladies, The ( Satree lek ) 3.0/4 2.5/4
232. Hidden Half, The ( Nimeh-ye penhan ) 3.0/4 2.9/4
233. Real Young Girl, A ( vraie jeune fille, Une ) 3.0/4 2.5/4
234. Made (2001) 3.0/4 2.2/4
235. Domestic Disturbance 3.0/4 2.1/4
236. Peppermint Candy ( Bakha satang ) 2.0/4 2.3/4
237. Company Man (2001) 3.0/4 2.4/4
238. Come Undone ( Presque rien ) 3.0/4 2.6/4
239. Liam 3.0/4 2.5/4
240. Focus (2001) 3.0/4 2.4/4
241. Dark Portals: The Chronicles of Vidocq 3.0/4 2.2/4
242. The Golden Bowl 3.0/4 2.3/4
243. Life with Judy Garland: Me and My Shadows 3.0/4 2.6/4
244. Not Another Teen Movie 3.0/4 2.0/4
245. The Tailor of Panama 2.0/4 2.2/4
246. The Glass House 3.0/4 2.0/4
247. Spy Kids 3.0/4 2.1/4
248. The Wedding Planner (2001) 3.0/4 2.0/4
249. Kabhi Khushi Kabhie Gham... 2.0/4 2.3/4
250. Va Savoir (Who Knows?) 3.0/4 2.3/4
251. Daddy and Them 3.0/4 2.4/4
252. Replay ( répétition, La ) 3.0/4 2.5/4
253. Dinner Rush 3.0/4 2.4/4
254. Keep the River on Your Right - A Modern Cannibal Tale 3.0/4 2.3/4
255. The American Nightmare (2001) 3.0/4 2.3/4
256. B-52 2.0/4 1.5/4
257. Black Box BRD 3.0/4 2.5/4
258. Burningman: Journey to the Flame 3.0/4 2.7/4
259. Capitals Ills 2.0/4 1.8/4
260. Charcoal People, The ( Os Carvoeiros ) 3.0/4 3.0/4
261. Children of Russia, The ( niños de Rusia, Los ) 3.0/4 2.7/4
262. Chop Suey 3.0/4 2.3/4
263. Cool and Crazy ( Heftig og begeistret ) 3.0/4 2.5/4
264. Cuban Game, The ( juego de Cuba, El ) 3.0/4 2.3/4
265. Dear Fidel ( Lieber Fidel - Maritas Geschichte ) 3.0/4 2.2/4
266. The Endurance: Shackleton's Legendary Antarctic Expedition 3.0/4 3.2/4
267. Estranei alla massa 2.0/4 1.2/4
268. Fighter (2001) 3.0/4 2.3/4
269. The First Year (2001) 3.0/4 2.5/4
270. The Frank Truth 2.0/4 1.6/4
271. A Galaxy Far, Far Away 3.0/4 2.3/4
272. Go Tigers! 3.0/4 2.4/4
273. The Gospel According to Phlip K. Dick 3.0/4 2.8/4
274. Grateful Dawg 3.0/4 1.8/4
275. The Hidden Wars of Desert Storm 3.0/4 2.3/4
276. I Remember Me 3.0/4 2.0/4
277. In Search of Peace 3.0/4 1.8/4
278. In Shifting Sands: The Truth About Unscom and the Disarming of Iraq 2.0/4 2.0/4
279. In Vanda's Room ( No Quarto da Vanda ) 2.0/4 2.4/4
280. Jang Sun-Woo Variations, The ( Jang Seonu byeonjugok ) 2.0/4 2.5/4
281. Jazzwomen 2.0/4 1.3/4
282. Journey Into Amazing Caves 3.0/4 2.9/4
283. Keeping It Real: The Adventures of Greg Walloch 2.0/4 2.0/4
284. LaLee's Kin: The Legacy of Cotton 3.0/4 2.2/4
285. The Legend of Teddy Edwards 3.0/4 2.2/4
286. Life and Debt 3.0/4 2.6/4
287. The Man Who Bought Mustique 3.0/4 1.7/4
288. Marilyn Monroe: The Final Days 3.0/4 2.0/4
289. My Mother India 2.0/4 1.8/4
290. Ocean Oasis 3.0/4 3.2/4
291. Okie Noodling 3.0/4 2.8/4
292. Pie in the Sky: The Brigid Berlin Story 3.0/4 2.8/4
293. Rage: 20 Years of Punk Rock West Coast Style 3.0/4 1.9/4
294. Saudate for the Future ( Saudade do Futuro ) 2.0/4 2.2/4
295. Schlock! The Secret History of American Movies 3.0/4 2.2/4
296. Screamin' Jay Hawkins: I Put a Spell on Me 2.0/4 2.0/4
297. Sobibor ( Sobibór, 14 octobre 1943, 16 heures ) 3.0/4 2.0/4
298. Southern Comfort (2001) 3.0/4 2.5/4
299. Split Decision (2001) 3.0/4 2.3/4
300. Startup.com 3.0/4 2.3/4
301. Store Wars: When Wal-Mart Comes to Town 3.0/4 2.2/4
302. Super 8 Stories 3.0/4 2.3/4
303. The Sweetest Sound 3.0/4 2.1/4
304. Teenage Kicks: The Undertones 3.0/4 1.5/4
305. Trembling Before G-D 3.0/4 2.5/4
306. A Trial in Prague 2.0/4 2.0/4
307. The Turandot Project 3.0/4 2.8/4
308. Up Syndrome 2.0/4 2.0/4
309. W.I.S.O.R. 3.0/4 2.5/4
310. Where Does Your Hidden Smile Lie? ( Où gît votre sourire enfoui? ) 2.0/4 1.8/4
311. Glamour (2001) 3.0/4 1.8/4
312. Wild Innocence ( Sauvage innocence ) 3.0/4 3.0/4
313. Jericho (2001) 3.0/4 1.8/4
314. Left Behind (2001) 3.0/4 2.1/4
315. Hexer, The ( Wiedzmin ) 3.0/4 1.7/4
316. N'sync: Bigger than Live 2.0/4 3.0/4
317. Proximity (2001) 3.0/4 3.0/4
318. Nico the Unicorn 3.0/4 3.0/4
319. Jet Boy 3.0/4 2.8/4
320. Hitmakers: The Teens Who Stole Pop Music 2.0/4 2.0/4
321. Boys to Men 3.0/4 3.0/4
322. As a Man 2.0/4 2.0/4
323. As the Beast Sleeps 2.0/4 2.0/4
324. ABCD 3.0/4 1.6/4
325. All Access: Front Row. Backstage. Live! 2.0/4 2.5/4
326. Time and Tide 2.0/4 2.8/4
327. Won't Anybody Listen? 2.0/4 2.0/4
328. Music for One Apartment and Six Drummers 2.0/4 2.0/4
329. Far Away 2.0/4 2.0/4
330. Be My Star 2.0/4 2.3/4
331. Before You Go 2.0/4 2.0/4
332. Beginner's Luck 2.0/4 2.0/4
333. Bounce: Behind the Velvet Rope 2.0/4 2.0/4
334. Day I Became a Woman, The ( Roozi ke zan shodam ) 3.0/4 3.0/4
335. The Days Between 2.0/4 2.0/4
336. Bird Land 2.0/4 2.0/4
337. The Wild Blue Road 2.0/4 2.2/4
338. Burning in the Wind 2.0/4 2.0/4
339. Bonne nouvelle 2.0/4 2.0/4
340. The Burning Wall 2.0/4 2.0/4
341. Camel 2.0/4 2.0/4
342. Enter the Clowns 2.0/4 2.0/4
343. Conspiracy (2001) 3.0/4 3.2/4
344. States of Control 2.0/4 2.3/4
345. Real Cool Time 2.0/4 2.0/4
346. Cuban Fire 3.0/4 3.0/4
347. Extreme Days 3.0/4 2.0/4
348. Distance 2.0/4 2.0/4
349. Soft for Digging 2.0/4 2.0/4
350. Domestic Violence 2.0/4 2.0/4
351. The Double Portrait 2.0/4 2.0/4
352. The Low Down (2001) 3.0/4 2.8/4
353. The Dream is Gone 2.0/4 2.0/4
354. Drowning Man, A ( Oboreru hito ) 3.0/4 3.0/4
355. Guardians of the Earth ( Mankolangal ) 2.0/4 1.8/4
356. Enlightenment Guaranteed 3.0/4 3.0/4
357. Everyone's Happy 2.0/4 2.0/4
358. From the Queen to the Chief Executive 2.0/4 2.0/4
359. Fogbound 2.0/4 1.5/4
360. No Pain, No Gain 2.0/4 2.0/4
361. Sorority Girls' Revenge 3.0/4 3.0/4
362. Shadow Glories 2.0/4 2.0/4
363. On Hostile Ground 2.0/4 2.0/4
364. Heroes in Love 2.0/4 2.0/4
365. Hit & Runway 2.0/4 2.5/4
366. Jails, Hospitals & Hip Hop 2.0/4 1.3/4
367. Hole in the Sky 2.0/4 2.3/4
368. Justifiable Homicide 2.0/4 2.0/4
369. Injustice (2001) 2.0/4 2.0/4
370. Work in Progress 2.0/4 2.0/4
371. Killer Tattoo 2.0/4 2.0/4
372. Late Night Talks with Mother ( Nocní hovory s matkou ) 3.0/4 3.0/4
373. Married/Unmarried 2.0/4 2.0/4
374. Me You Them ( Eu Tu Eles ) 3.0/4 3.0/4
375. Motion 2.0/4 1.3/4
376. Nothing More 2.0/4 2.0/4
377. A Piece of Monologue 3.0/4 3.0/4
378. Too Much Sleep 2.0/4 2.0/4
379. Wave ( Nami ) 2.0/4 2.0/4
380. Night on the Terrace 2.0/4 2.0/4
381. A Painful Pair 2.0/4 1.8/4
382. Passport 2.0/4 2.5/4
383. The Personals 2.0/4 2.3/4
384. Protection 3.0/4 2.8/4
385. Punks 2.0/4 2.0/4
386. Silence... We're Rolling ( Skoot hansawwar ) 2.0/4 1.8/4
387. Scars 2.0/4 2.3/4
388. Nobody Someday 2.0/4 2.0/4
389. The White Sound 2.0/4 2.0/4
390. Stockpile 2.0/4 2.5/4
391. Three Wives 2.0/4 2.0/4
392. Wave Twisters 2.0/4 2.7/4
393. The Waterfall 2.0/4 2.0/4
394. VeggieTales: The Ultimate Silly Song Countdown 3.0/4 2.5/4
395. Wishmaster 3: Beyond the Gates of Hell 3.0/4 1.8/4
396. Best Man in Grass Creek 2.0/4 2.0/4
397. Ciénaga, La 3.0/4 2.5/4
398. Bread and Milk ( Kruh in mleko ) 2.0/4 1.8/4
399. Lloyd 3.0/4 2.0/4
400. 101 Reykjavík 3.0/4 2.6/4
401. February 15, 1839 ( 15 février 1839 ) 3.0/4 3.0/4
402. 1732 Høtten 2.0/4 2.0/4
403. 3000 Miles to Graceland 3.0/4 2.0/4
404. Adanggaman 3.0/4 2.3/4
405. The Affair of the Necklace 3.0/4 2.2/4
406. Matter of Taste, A ( affaire de goût, Une ) 3.0/4 3.0/4
407. All Over the Guy 3.0/4 2.3/4
408. The Amati Girls 2.0/4 2.0/4
409. American Desi 2.0/4 2.0/4
410. Amy (2001) 3.0/4 3.3/4
411. The Animal (2001) 3.0/4 1.8/4
412. The Annihilation of Fish 2.0/4 1.7/4
413. Asoka 3.0/4 2.1/4
414. Beautiful Creatures (2001) 3.0/4 2.3/4
415. Better Than Sex 3.0/4 2.5/4
416. Black Knight (2001) 3.0/4 1.8/4
417. Blow Dry 3.0/4 2.1/4
418. Bones (2001) 3.0/4 1.5/4
419. Born Romantic 3.0/4 2.4/4
420. Bride of the Wind 3.0/4 2.3/4
421. The Brothers (2001) 3.0/4 2.6/4
422. Bubble Boy 3.0/4 1.7/4
423. The Business of Strangers 3.0/4 2.3/4
424. Café Olé 2.0/4 2.0/4
425. Carman: The Champion 3.0/4 3.0/4
426. Cats & Dogs 3.0/4 1.8/4
427. The Caveman's Valentine 3.0/4 2.2/4
428. China: The Panda Adventure 3.0/4 3.0/4
429. Corky Romano 3.0/4 1.5/4
430. Crazy/Beautiful 3.0/4 2.1/4
431. Crocodile Dundee in Los Angeles 3.0/4 2.0/4
432. Dark Blue World ( Tmavomodrý svet ) 3.0/4 2.1/4
433. Ever Since the World Ended 3.0/4 3.0/4
434. Everything Put Together 3.0/4 3.0/4
435. Exit Wounds 3.0/4 2.0/4
436. Extreme Force 2.0/4 2.3/4
437. Faat Kiné 2.0/4 1.3/4
438. Faithless ( Trolösa ) 3.0/4 2.6/4
439. The Family Tree (2001) 2.0/4 2.0/4
440. Fast Food, Fast Women 3.0/4 2.5/4
441. Woman Who Drinks, The ( femme qui boit, La ) 2.0/4 2.0/4
442. Fever 3.0/4 3.0/4
443. Final (2001) 3.0/4 2.2/4
444. Forgive Me Father 2.0/4 1.8/4
445. The Forsaken (2001) 3.0/4 2.1/4
446. Freddy Got Fingered 3.0/4 1.5/4
447. Gabriela (2001) 3.0/4 3.0/4
448. Born in Absurdistan ( Geboren in Absurdistan ) 2.0/4 2.0/4
449. The Girl (2001) 3.0/4 3.0/4
450. Glitter 3.0/4 1.0/4
451. God, Sex & Apple Pie 3.0/4 3.0/4
452. Goddess of 1967 3.0/4 3.3/4
453. Haiku Tunnel 3.0/4 2.8/4
454. Happenstance ( battement d'ailes du papillon, Le ) 3.0/4 1.9/4
455. Haunted Castle (2001) 3.0/4 2.8/4
456. Head Over Heels (2001) 3.0/4 1.4/4
457. Help! I'm a Fish aka Fish Tale, A ( Hjælp, jeg er en fisk ) 3.0/4 2.0/4
458. Herman U.S.A. 3.0/4 3.0/4
459. High Heels and Low Lifes 3.0/4 1.6/4
460. Higher Ed 2.0/4 2.0/4
461. Invisible Circus 3.0/4 2.0/4
462. Jackpot (2001) 3.0/4 3.0/4
463. Jodi No.1 2.0/4 1.2/4
464. Josie and the Pussycats 3.0/4 1.9/4
465. Journey to the Sun ( Günese yolculuk ) 3.0/4 2.2/4
466. Jump Tomorrow 3.0/4 2.5/4
467. Just Visiting 3.0/4 2.3/4
468. Karmina 2 2.0/4 3.0/4
469. Kids World 3.0/4 2.5/4
470. Kill by Inches 3.0/4 3.0/4
471. King of the Jungle (2001) 3.0/4 2.8/4
472. Kingdom Come (2001) 3.0/4 2.1/4
473. Kuch Kathi Kuch Meethi 2.0/4 2.0/4
474. Return to Algiers ( Là-bas... mon pays ) 2.0/4 2.0/4
475. Shame, The ( Lajja ) 2.0/4 2.0/4
476. Lakeboat 2.0/4 2.0/4
477. Last Resort (2001) 2.0/4 2.0/4
478. Last Waltz, The ( En sista vals ) 2.0/4 2.5/4
479. Boys III, Les 2.0/4 2.0/4
480. Let It Snow (2001) 2.0/4 2.0/4
481. Liars Club 2.0/4 2.0/4
482. Lipgloss Explosion! 2.0/4 2.0/4
483. Lisa Picard is Famous 3.0/4 2.3/4
484. Lola (2001) 2.0/4 2.0/4
485. Luna Papa 2.0/4 2.0/4
486. Mademoiselle (2001) 3.0/4 3.0/4
487. Max Keeble's Big Move 3.0/4 2.0/4
488. Maybe Baby 3.0/4 2.1/4
489. Maze (2001) 3.0/4 3.0/4
490. Megiddo: The Omega Code 2 3.0/4 2.8/4
491. Most Promising Young Actress ( Meilleur espoir féminin ) 2.0/4 2.0/4
492. The Million Dollar Hotel 3.0/4 2.1/4
493. Monkeybone 3.0/4 1.7/4
494. The Musketeer 3.0/4 1.9/4
495. Nora 3.0/4 2.7/4
496. Wedding Night ( Nuit de noces ) 2.0/4 2.0/4
497. Olive Juice 3.0/4 2.3/4
498. On the Line (2001) 3.0/4 2.0/4
499. One Night at McCool's 3.0/4 1.8/4
500. One Week (2001) 3.0/4 3.0/4
501. The Other Side of Heaven 3.0/4 1.8/4
502. Otomo 3.0/4 3.0/4
503. Ouch ( Aïe ) 2.0/4 2.0/4
504. Our Lady of the Assassins ( virgen de los sicarios, La ) 3.0/4 1.9/4
505. Our Song 3.0/4 3.0/4
506. Pandaemonium 3.0/4 2.7/4
507. Pavilion of Women 3.0/4 2.8/4
508. A Perfect Son 3.0/4 3.0/4
509. Petits frères 2.0/4 2.0/4
510. Games of the Heart ( pic au coeure, Du ) 2.0/4 1.8/4
511. Pinero 3.0/4 2.2/4
512. Don't Cry Germaine ( Pleure pas Germaine ) 2.0/4 2.0/4
513. Pokémon 3: The Movie 3.0/4 2.0/4
514. Pootie Tang 3.0/4 1.6/4
515. The Price of Milk 3.0/4 2.3/4
516. Pride: The Fateful Moment ( Puraido: Unmei no toki ) 2.0/4 3.0/4
517. Prince of the Pacific, The ( prince du Pacifique, Le ) 2.0/4 2.0/4
518. Princes and Princesses ( Princes et princesses ) 3.0/4 3.3/4
519. Question of Faith, A ( Blessed Art Thou ) 3.0/4 3.0/4
520. Rat (2001) 3.0/4 2.2/4
521. Restless (2001) 3.0/4 3.0/4
522. River, The ( Joki ) 2.0/4 1.8/4
523. R2PC: Road to Park City 3.0/4 3.0/4
524. Road to Redemption 3.0/4 1.8/4
525. Rocky Road 3.0/4 3.0/4
526. Russian Doll (2001) 2.0/4 2.0/4
527. Savage Souls ( âmes fortes, Les ) 2.0/4 2.0/4
528. Say It Isn't So 3.0/4 1.9/4
529. Scary Movie 2 3.0/4 1.8/4
530. secret, Le (2001) 2.0/4 2.0/4
531. See Spot Run 3.0/4 2.0/4
532. Shadow Magic 3.0/4 3.0/4
533. The Simian Line 3.0/4 3.0/4
534. Simon Magus 3.0/4 3.0/4
535. I Will Survive ( Sobreviviré ) 3.0/4 3.0/4
536. Soul Survivors 3.0/4 1.7/4
537. Speedway Junky 3.0/4 3.0/4
538. Spriggan 3.0/4 2.8/4
539. Strictly Sinatra 3.0/4 2.5/4
540. Sugar & Spice 3.0/4 2.1/4
541. Taste of Others, The ( goût des autres, Le ) 3.0/4 2.2/4
542. Texas Rangers (2001) 3.0/4 1.8/4
543. Thomas in Love ( Thomas est amoureux ) 3.0/4 3.0/4
544. Tomcats 3.0/4 1.9/4
545. Tortilla Soup 2.0/4 2.2/4
546. Town & Country 2.0/4 1.8/4
547. Town is Quiet, The ( Ville est tranquille, La ) 3.0/4 3.0/4
548. The Trumpet of the Swan 3.0/4 3.0/4
549. Two Ninas 3.0/4 3.0/4
550. Under Hellgate Bridge 3.0/4 2.3/4
551. Under the Sun ( Under solen ) 3.0/4 3.3/4
552. Vengo 3.0/4 3.0/4
553. The Wash 3.0/4 1.6/4
554. Way We Laughed, The ( Così ridevano ) 3.0/4 2.0/4
555. What's the Worst That Could Happen? 3.0/4 1.7/4
556. When Brendan Met Trudy 3.0/4 3.0/4
557. Widow of St. Pierre, The ( veuve de Saint-Pierre, La ) 3.0/4 2.2/4
558. Cherished Memories ( Yaadein... ) 3.0/4 3.0/4
559. Yana's Friends ( Ha-Chaverim Shel Yana ) 3.0/4 2.4/4
560. Yom Yom 3.0/4 3.0/4
561. The Young Girl and the Monsoon 3.0/4 3.0/4
562. Sleepy Hollow High 3.0/4 1.1/4
563. 17 rue Bleue 3.0/4 3.0/4
564. 25 Watts 3.0/4 3.3/4
565. Accidental Spy, The ( Dak miu mai shing ) 3.0/4 2.2/4
566. Act Without Words II 3.0/4 3.0/4
567. After the Truth ( Nichts als die Wahrheit ) 3.0/4 1.7/4
568. Ali Zaoua, prince de la Rue 3.0/4 3.0/4
569. All the Way ( Zou dao di ) 3.0/4 2.5/4
570. Boyhood Loves ( Amour d'enfance ) 2.0/4 2.0/4
571. Anazapta 2.0/4 2.0/4
572. Anita Takes a Chance ( Anita no perd el tren ) 3.0/4 3.0/4
573. Aprile 2.0/4 2.0/4
574. Arregui, la noticia del día 2.0/4 2.0/4
575. Away from Home 2.0/4 2.0/4
576. Badmash Gujjar 2.0/4 2.0/4
577. Bang Rajan ( Legend of the Village Warriors ) 3.0/4 2.6/4
578. Barking Dogs Never Bite ( Flandersui gae ) 3.0/4 2.3/4
579. Flower Island ( Ggot seom ) 3.0/4 3.0/4
580. Foul King, The ( Banchikwang ) 3.0/4 2.3/4
581. Freedom ( libertad, La ) 3.0/4 3.0/4
582. Friend ( Chingoo ) 2.0/4 2.0/4
583. Gips ( Gipusu ) 2.0/4 2.0/4
584. Girl from Rio ( Chica de Río ) 3.0/4 2.4/4
585. Gojoe: Spirit War Chronicles ( Gojo reisenki: Gojoe ) 3.0/4 3.0/4
586. Goodbye Charlie Bright 3.0/4 3.0/4
587. Gregoire Moulin vs. Humanity ( Grégoire Moulin contre l'humanité ) 2.0/4 2.0/4
588. Happy Now? 2.0/4 2.0/4
589. The Heart of the World 3.0/4 2.8/4
590. Hi, Tereska ( Czesc Tereska ) 2.0/4 2.0/4
591. Bitter Harvest ( How Harry Became a Tree ) 3.0/4 2.8/4
592. Ikíngut 2.0/4 2.0/4
593. Imperfect Love 3.0/4 2.8/4
594. Inbetweeners 2.0/4 2.0/4
595. Julie Johnson 3.0/4 3.0/4
596. Kaza-hana 2.0/4 2.0/4
597. Kick the Moon ( Sillaui dalbam ) 3.0/4 3.0/4
598. King is Dancing, The ( roi danse, Le ) 2.0/4 2.5/4
599. Knights of the Quest, The ( cavalieri che fecero l'impresa, I ) 3.0/4 2.8/4
600. Love, Money, Love ( amour, l'argent, l'amour, L' ) 2.0/4 2.0/4
601. Poetical Refugee ( faute à Voltaire, La ) 2.0/4 2.0/4
602. Sach's Disease ( maladie de Sachs, La ) 3.0/4 3.0/4
603. spagnola, La 2.0/4 2.0/4
604. Latitude Zero (2001) 2.0/4 2.0/4
605. Deep Breath ( souffle, Le ) 2.0/4 2.0/4
606. Ghislain Lambert's Bicycle ( velo de Ghislain Lambert, Le ) 2.0/4 2.0/4
607. Zu Warriors aka Legend of Zu, The ( Shu shan zheng zhuan ) 3.0/4 3.5/4
608. Legends of Rita, The ( Stille nach dem Schuß, Die ) 2.0/4 2.0/4
609. Cold Lands ( terres froides, Les ) 2.0/4 2.0/4
610. Letter to America ( Pismo do Amerika ) 2.0/4 2.0/4
611. Letter, The ( lettre, La/2001) 3.0/4 2.0/4
612. Little Darling ( Petite chérie ) 2.0/4 2.0/4
613. Little Polar Bear, The ( kleine Eisbär, Der ) 3.0/4 2.4/4
614. Looking for Leonard 2.0/4 2.0/4
615. Boys Klub 3.0/4 2.3/4
616. Love is Not Enough 2.0/4 2.0/4
617. Lovely Rita 2.0/4 2.0/4
618. Mallboy 2.0/4 2.0/4
619. The Man Who Sued God 3.0/4 2.5/4
620. Map of Sex and Love, The ( Qingse ditu ) 3.0/4 2.3/4
621. Manuela Sáenz 2.0/4 2.0/4
622. Martha... Martha 2.0/4 2.0/4
623. The Martins 2.0/4 2.0/4
624. Middle Passage, The ( Passage du milieu ) 3.0/4 2.5/4
625. Mike Bassett: England Manager 2.0/4 2.2/4
626. Milk of Human Kindness, The ( lait de la tendresse humaine, La ) 2.0/4 2.2/4
627. The Most Fertile Man in Ireland 3.0/4 3.0/4
628. My Brother Tom 3.0/4 2.6/4
629. New Year's Day (2001) 3.0/4 2.8/4
630. The Nine Lives of Tomas Katz 3.0/4 3.3/4
631. Now or Never ( Jetzt oder nie - Zeit ist Geld ) 3.0/4 3.0/4
632. Off to the Revolution in a 2CV ( Alla rivoluzione sulla due cavalli ) 3.0/4 3.0/4
633. On the Edge (2001) 3.0/4 2.5/4
634. One Giant Leap 2.0/4 2.0/4
635. One Hundred... 2.0/4 2.3/4
636. Orphan of Anyang, The ( Anyangde guer ) 2.0/4 2.0/4
637. Pachito Rex: I'm Leaving But Not for Good ( Pachito Rex - Me voy pero no del todo ) 2.0/4 1.5/4
638. The Parole Officer 2.0/4 2.5/4
639. Pau and His Brother ( Pau i el seu germà ) 2.0/4 1.7/4
640. Peaches (2001) 2.0/4 2.0/4
641. Pierlequin 2.0/4 2.0/4
642. Play (2001) 3.0/4 3.0/4
643. Power of Kangwon Province, The ( Kangwon-do ui him ) 3.0/4 2.6/4
644. The Prime Gig 3.0/4 2.7/4
645. Queenie in Love 3.0/4 3.0/4
646. Rage (2001) 2.0/4 2.0/4
647. Roberto Succo 2.0/4 2.0/4
648. Salsa (2001) 3.0/4 3.0/4
649. Samia 2.0/4 2.0/4
650. Saturday ( Sábado/2001 ) 2.0/4 2.0/4
651. Scenes of the Crime (2001) 3.0/4 2.8/4
652. Shiner (2001) 3.0/4 2.5/4
653. Sisters ( Syostry ) 3.0/4 3.0/4
654. Sleepless ( Non ho sonno ) 3.0/4 2.4/4
655. The Sleepy Time Gal (2001) 3.0/4 2.2/4
656. Smell of Camphor, Fragrance of Jasmine ( Booye kafoor, atre yas ) 3.0/4 3.3/4
657. South of a Passion, The ( sur de una pasion, El ) 3.0/4 3.0/4
658. Stake Out ( Harikomi ) 2.0/4 1.8/4
659. Stranger Inside 3.0/4 3.0/4
660. Such is Life ( Así es la vida ) 2.0/4 2.5/4
661. Sumo Bruno 3.0/4 3.0/4
662. Taurus ( Telets ) 2.0/4 2.0/4
663. Taxi, an Encounter ( Taxi, un encuentro ) 3.0/4 3.0/4
664. Things Behind the Sun 3.0/4 2.8/4
665. This Filthy Earth 3.0/4 2.3/4
666. Truly Human ( rigtigt menneske, Et ) 3.0/4 3.0/4
667. Tuno Negro 3.0/4 3.0/4
668. Understanding Jane 2.0/4 2.8/4
669. Visible Secret ( Youling renjian ) 2.0/4 2.0/4
670. Vizontele 2.0/4 2.0/4
671. Volcano High ( WaSanGo ) 3.0/4 2.3/4
672. Waikiki Brothers ( Waikiki beuladeoseu ) 3.0/4 2.5/4
673. Waiting for Godot 3.0/4 2.8/4
674. Waiting for the Messiah ( Esperando al mesías ) 3.0/4 2.8/4
675. The War Bride 3.0/4 2.2/4
676. Wild About Harry 2.0/4 2.0/4
677. Wisconsin Death Trip 3.0/4 2.4/4
678. Women Talking Dirty 3.0/4 3.0/4
679. Wrestlers, The ( Uttara ) 2.0/4 2.0/4
680. August Underground 2.0/4 2.1/4
681. Replicant 3.0/4 2.0/4
682. Prison Song 3.0/4 2.2/4
683. The Poof Point 2.0/4 1.6/4
684. Zenon: The Zequel 2.0/4 1.4/4
685. Prancer Returns 3.0/4 1.8/4
686. Sex, Lies & Obsession 3.0/4 2.1/4
687. 'Twas the Night (2001) 2.0/4 1.8/4
688. Cruel Intentions 2 3.0/4 1.8/4
689. Hounded 2.0/4 1.6/4
690. The Jennie Project 2.0/4 1.3/4
691. Jumping Ship 2.0/4 1.8/4
692. The Luck of the Irish (2001) 2.0/4 1.9/4
693. Motocrossed 2.0/4 1.9/4
694. Tremors 3: Back to Perfection 3.0/4 1.8/4
695. The Triangle (2001) 2.0/4 1.6/4
696. Guns & Talks ( Killerdeului suda ) 2.0/4 2.0/4
697. Pretty Things ( jolies choses, Les ) 3.0/4 2.5/4
698. Stickmen 3.0/4 3.0/4
699. He Died with a Felafel in His Hand 3.0/4 2.5/4
700. The Tomorrow Man (2001) 3.0/4 3.0/4
701. Daresalam 3.0/4 3.0/4
702. Diamond Men 3.0/4 2.7/4
703. Sólo mía 3.0/4 3.0/4
704. Fighting for Love ( Tung gui mat yau ) 3.0/4 2.3/4
705. Love on a Diet ( Sau san naam neui ) 3.0/4 3.0/4
706. Love Me, Love My Money ( Yau ching yam shui baau ) 3.0/4 2.8/4
707. Avenging Fist, The ( Kuen sun ) 3.0/4 2.0/4
708. Return to Innocence 3.0/4 3.0/4
709. Hidden Fortress, The ( forteresse suspendue, La ) 3.0/4 3.0/4
710. Down ( Shaft, The ) 3.0/4 1.6/4
711. Love Bites ( morsures de l'aube, Les ) 3.0/4 3.5/4
712. Luna's Game ( Juego de Luna ) 3.0/4 2.8/4
713. The Boys of Sunset Ridge 3.0/4 3.0/4
714. Me & Mrs. Jones 3.0/4 2.8/4
715. Tart 3.0/4 2.0/4
716. Happy Campers (2001) 3.0/4 3.0/4
717. Bad Company ( Mauvaises fréquentations ) 3.0/4 3.0/4
718. Bug Off! 3.0/4 3.0/4
719. Yellow Fountain, The ( fuente amarilla, La ) 3.0/4 3.0/4
720. I Love Budapest 3.0/4 3.0/4
721. Seven Songs from the Tundra ( Seitsemän laulua tundralta ) 3.0/4 3.0/4
722. The Doe Boy 3.0/4 3.0/4
723. Inspiración (2001) 3.0/4 3.0/4
724. Pendulum (2001) 3.0/4 3.0/4
725. The Search for John Gissing 3.0/4 1.9/4
726. Londonium ( Fourplay ) 3.0/4 3.0/4
727. The Opponent 3.0/4 3.0/4
728. Knight Club 3.0/4 3.0/4
729. Tempted 3.0/4 2.8/4
730. Belphegor: Phantom of the Louvre ( Belphégor - Le fantôme du Louvre ) 3.0/4 2.5/4
731. Fast Sofa 3.0/4 2.1/4
732. Treed Murray ( Get Down ) 3.0/4 2.8/4
733. The Long Run 3.0/4 3.0/4
734. Address Unknown ( Suchwiin bulmyeong ) 3.0/4 2.6/4
735. Tomie: Re-birth 3.0/4 2.8/4
736. The Code Conspiracy 3.0/4 3.0/4
737. Picture Claire 3.0/4 2.5/4
738. Cupid's Mistake 3.0/4 1.8/4
739. Everyday is Valentine ( Ching mai daai wa wong ) 3.0/4 3.0/4
740. After Image 3.0/4 3.0/4
741. Second Chance, A ( segundo aire, El ) 3.0/4 3.0/4
742. New Port South 3.0/4 2.8/4
743. The Breed (2001) 3.0/4 3.0/4
744. Without a Trace ( Sin dejar huella ) 3.0/4 3.0/4
745. Cookers 3.0/4 3.0/4
746. Investigating Sex ( Intimate Affairs ) 3.0/4 2.1/4
747. My Best Friend's Wife 3.0/4 3.0/4
748. Brooklyn Babylon 3.0/4 2.5/4
749. Cab for Three, A ( Taxi para tres ) 2.0/4 2.0/4
750. Hildegarde 3.0/4 3.0/4
751. Made in France ( Origine contrôlée ) 3.0/4 3.0/4
752. Princess of Thieves 3.0/4 2.4/4
753. I Love You Too ( Ik ook van jou ) 3.0/4 3.0/4
754. Perfume 3.0/4 3.0/4
755. The Auteur Theory 3.0/4 3.0/4
756. Mischievous Holidays, The ( Manolito Gafotas en ¡Mola ser jefe! ) 2.0/4 1.5/4
757. Twelfth Night ( Noche de reyes ) 3.0/4 3.0/4
758. Unsavory Characters 3.0/4 3.0/4
759. The Party Crashers (2001) 3.0/4 2.0/4
760. The Point Men 3.0/4 2.5/4
761. Ticker 3.0/4 2.1/4
762. Agent Red 3.0/4 2.3/4
763. Robinson Crusoe (2001) 3.0/4 2.5/4
764. Bruiser 3.0/4 2.4/4
765. Last Warrior, The ( Last Patrol, The ) 3.0/4 2.2/4
766. Strange Fits of Passion 3.0/4 3.0/4
767. Elephants and Grass ( Filler ve çimen ) 2.0/4 2.0/4
768. Attila (2001) 3.0/4 2.7/4
769. Buck Naked Arson ( Eyes of Fire ) 3.0/4 2.7/4
770. Fish People ( Gente pez ) 2.0/4 2.0/4
771. Mockingbird Don't Sing 3.0/4 3.0/4
772. Jack the Dog 3.0/4 2.8/4
773. Wild Zero 3.0/4 2.8/4
774. The Old Man Who Read Love Stories 2.0/4 2.0/4
775. The Arena (2001) 3.0/4 3.0/4
776. Out of Line 3.0/4 3.0/4
777. Delivering Milo 3.0/4 2.8/4
778. Citizen Toxie: The Toxic Avenger IV 3.0/4 2.9/4
779. Ripper: Letter from Hell 3.0/4 2.0/4
780. No Shame ( Sin vergüenza ) 3.0/4 3.0/4
781. The Fourth Angel 3.0/4 2.4/4
782. The Retrievers 3.0/4 3.0/4
783. Totally Blonde 3.0/4 3.0/4
784. Treading Water 3.0/4 3.0/4
785. The Zookeeper (2001) 3.0/4 2.8/4
786. Children of the Corn: Revelation 3.0/4 2.1/4
787. Mullet 3.0/4 3.3/4
788. Little Crumb ( Kruimeltje ) 3.0/4 2.8/4
789. Finder's Fee 3.0/4 3.0/4
790. Tales of the Kama Sutra 2: Monsoon 3.0/4 3.0/4
791. Truth About Demons 3.0/4 2.0/4
792. Private Lies 2.0/4 2.0/4
793. Mr. Bones 3.0/4 3.3/4
794. Nobody's Baby (2001) 3.0/4 2.3/4
795. Yes, But... ( Oui, mais... ) 3.0/4 2.8/4
796. The Learning Curve (2001) 3.0/4 2.5/4
797. The Quickie 3.0/4 3.0/4
798. L.A.P.D.: To Protect and to Serve 3.0/4 1.8/4
799. A Month of Sundays 3.0/4 2.0/4
800. Dark Asylum 3.0/4 1.8/4
801. Sight ( Dekha ) 2.0/4 3.0/4
802. According to Spencer 3.0/4 3.0/4
803. Boycott 3.0/4 3.0/4
804. In the Time of the Butterflies 3.0/4 2.6/4
805. Snow in August 3.0/4 3.0/4
806. Father and Daughter 3.0/4 3.4/4
807. Castle Ra-Tim-Bum ( Castelo Rá-Tim-Bum, O Filme ) 2.0/4 1.8/4
808. The Great Gatsby (2001) 3.0/4 2.2/4
809. Edges of the Lord 3.0/4 3.0/4
810. Advertising Rules! ( Viktor Vogel - Commercial Man ) 3.0/4 3.0/4
811. Winning London 3.0/4 3.0/4
812. St. John's Wort ( Otogiriso ) 3.0/4 3.0/4
813. About Adam 3.0/4 2.4/4
814. Behind the Sun ( Abril Despedacado ) 3.0/4 2.8/4
815. Dead or Alive: Hanzaisha 3.0/4 2.8/4
816. The Debut 3.0/4 3.0/4
817. Djomeh 2.0/4 2.0/4
818. Doctor Dolittle 2 3.0/4 1.9/4
819. Double Take (2001) 3.0/4 1.9/4
820. Down to Earth (2001) 3.0/4 1.8/4
821. Downtown 81 3.0/4 3.0/4
822. Driven (2001) 3.0/4 2.0/4
823. Adventures of Felix ( Drôle de Félix ) 3.0/4 2.8/4
824. Eban and Charlie 3.0/4 3.0/4
825. Scooby-Doo and the Cyber Chase 3.0/4 2.9/4
826. The Independent (2001) 3.0/4 3.0/4
827. Joe Somebody 3.0/4 1.9/4
828. A Love Divided 3.0/4 3.0/4
829. Nico and Dani ( Krámpack ) 3.0/4 2.4/4
830. No One Sleeps 3.0/4 3.0/4
831. Moscow Square ( Moszkva tér ) 3.0/4 3.0/4
832. Stripped (2001) 2.0/4 2.3/4
833. Whale Hunt, The ( Kujira tori ) 2.0/4 2.8/4
834. Thirteen Days 3.0/4 2.9/4
835. State I Am In, The ( innere Sicherheit, Die ) 3.0/4 2.8/4
836. Children of the Living Dead 3.0/4 1.7/4
837. Seance ( Kôrei ) 3.0/4 3.1/4
838. Divided We Fall ( Musíme si pomáhat ) 3.0/4 2.9/4
839. Broken Silence ( Silencio Roto ) 3.0/4 2.8/4
840. Disco Pigs 3.0/4 2.6/4
841. Brigham City 3.0/4 2.5/4
842. Chicken 2.0/4 2.5/4
843. Weekend Plot 2.0/4 2.0/4
844. Soarin' Over California 3.0/4 2.8/4
845. China Strike Force ( Leui ting jin ging ) 3.0/4 2.8/4
846. The Cat with Hands 2.0/4 3.0/4
847. Big Eden 3.0/4 2.8/4
848. Captain Corelli's Mandolin 3.0/4 2.0/4
849. Of Woman and Magic ( chambre des magiciennes, La 3.0/4 1.8/4
850. Bellissima (2001) 2.0/4 2.5/4
851. Berlin is in Germany 3.0/4 2.3/4
852. Betelnut Beauty ( Ai ni ai wo ) 3.0/4 3.0/4
853. Black River (2001) 3.0/4 2.5/4
854. Blok.pl 2.0/4 2.0/4
855. Bollywood Calling 3.0/4 3.0/4
856. Bunuel and King Solomon's Table ( Buñuel y la mesa del rey Salomón ) 2.0/4 1.8/4
857. The Children's Midsummer Night's Dream 2.0/4 2.0/4
858. Christmas Carol: The Movie 3.0/4 2.1/4
859. Circle, The ( Dayereh ) 3.0/4 2.5/4
860. Magnet, The ( Comme un aimant ) 2.0/4 1.7/4
861. Commissar Shakespeare ( Komser Sekspir ) 2.0/4 2.0/4
862. Crazy (2001) 2.0/4 1.5/4
863. Day a Pig Fell into the Well, The ( Daijiga umule pajinnal ) 3.0/4 3.0/4
864. Dog Eat Dog (2001) 2.0/4 2.2/4
865. Dôlé 2.0/4 2.0/4
866. Sunday ( Domenica ) 2.0/4 2.0/4
867. Dora-heita 3.0/4 3.0/4
868. Double Whammy 3.0/4 2.2/4
869. Eye See You ( D-Tox ) 3.0/4 2.0/4
870. soleil pour les gueux, Du 2.0/4 2.0/4
871. Durian, Durian ( Liulian piao piao ) 2.0/4 2.0/4
872. Dust Games 2.0/4 2.3/4
873. Dutchman's Island, The ( illa de l'holandès, L' ) 3.0/4 3.0/4
874. Edge of Night 2.0/4 2.0/4
875. Elegy of a Voyage 2.0/4 3.0/4
876. Emil and the Detectives ( Emil und die Detektive ) 2.0/4 2.0/4
877. Failan 3.0/4 2.5/4
878. Family ( Familie ) 2.0/4 2.3/4
879. Fate ( Yazgi ) 3.0/4 3.0/4
880. Felix and Lola ( Félix et Lola ) 3.0/4 2.5/4
881. Fish and Elephant ( Jin nian xia tian ) 3.0/4 2.8/4
882. Like Father (2001) 2.0/4 2.0/4
883. Mysterious Object at Noon ( Dokfa nai meuman ) 3.0/4 2.2/4
884. One Day Crossing 2.0/4 2.0/4
885. Summer Love (2001) 2.0/4 2.0/4
886. Princess Arete ( Arîte hime ) 3.0/4 2.8/4
887. Route 666 3.0/4 1.5/4
888. The Day Reagan Was Shot 3.0/4 3.0/4
889. Presence of Mind 3.0/4 2.7/4
890. Yamakasi - Les samouraïs des temps modernes 3.0/4 2.3/4
891. Dead Creatures 2.0/4 1.7/4
892. Beethoven's 4th 3.0/4 2.3/4
893. Faust: Love of the Damned 2.0/4 2.0/4
894. Joint Security Area ( Gongdong gyeongbi guyeok JSA ) 3.0/4 3.0/4
895. Tom Thumb ( petit poucet, Le ) 2.0/4 2.0/4
896. Blood Surf ( Krocodylus ) 2.0/4 3.0/4
897. Flying Virus 2.0/4 3.0/4
898. Python 2.0/4 3.0/4
899. They Crawl 2.0/4 3.0/4
900. She Creature (2001) 2.0/4 3.0/4
901. Tara aka Hood Rat 2.0/4 3.0/4
902. Busty Coeds vs. Lusty Cheerleaders 2.0/4 3.0/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name