Top Sci-Fi
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add | 
|---|---|---|---|---|
| 1. | Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 2. | The Matrix | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 3. | Alien | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 4. | Star Wars: Episode IV - A New Hope | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 5. | Children of Men | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 6. | Sunshine (2007) | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 7. | Minority Report | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 8. | Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 9. | Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 10. | Back to the Future | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 11. | Aliens | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 12. | Stargate | N/A | 2.7/4 | 
Recent Comments
Alex - wrote on 07/02/12 at 05:30 PM CT
Top Sci-Fi List comment
Cool list man. I liked it on facebook.




