Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Fight Club | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 2. | Children of Men | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 3. | Halloween (1978) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 4. | Ghostbusters 2 | 4.0/4 | 2.5/4 | |
| 5. | Batman (1989) | N/A | 2.9/4 | |
| 6. | Mulholland Drive | N/A | 3.0/4 | |
| 7. | Scream (1996) | N/A | 2.8/4 | |
| 8. | Back to the Future Part II | N/A | 3.0/4 | |
| 9. | Beetlejuice ( Beetle Juice ) | N/A | 2.9/4 | |
| 10. | True Romance | N/A | 3.1/4 | |
| 11. | Blow | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 12. | American History X | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 13. | Zoolander | N/A | 2.5/4 | |
| 14. | Juliet of the Spirits ( Giulietta degli spiriti ) | N/A | 2.9/4 | |
| 15. | Taxi Driver (1976) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 16. | Goodfellas | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 17. | Vertigo (1958) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 18. | Professional, The ( Léon ) | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 19. | Harold and Maude | N/A | 3.1/4 | |
| 20. | One Flew Over the Cuckoo's Nest | 4.0/4 | 3.4/4 |



