Top Thriller
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The International | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 2. | 36 ( 36 Quai des Orfèvres ) | 3.5/4 | 2.1/4 | |
| 3. | Oldboy ( Oldeuboi ) | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 4. | Rendition | 3.5/4 | 2.5/4 | |
| 5. | No Country for Old Men | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 6. | Fargo (1996) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 7. | Election ( Hak se wui ) | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 8. | City of God ( Cidade de Deus ) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 9. | Infernal Affairs ( Mou gaan dou ) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 10. | Frequency | 3.5/4 | 2.7/4 |



