Top Horror Movie List by bwill

Top Horror

# Movie Title Rating Overall Add
1. Psycho (1960) 3.5/4 3.3/4
2. The Thing (1982) 3.5/4 3.2/4
3. In the Mouth of Madness 3.0/4 2.8/4
4. The Birds (1963) 3.5/4 3.1/4
5. Invasion of the Body Snatchers (1956) 3.0/4 3.0/4
6. Scream (1996) 3.5/4 2.8/4
7. An American Werewolf in London 3.0/4 2.9/4
8. The Shining (1980) 3.5/4 3.3/4
9. Halloween (1978) 3.0/4 3.2/4
10. A Nightmare on Elm Street (1984) 3.0/4 3.0/4
11. Pitch Black 3.0/4 2.8/4
12. The Puppet Masters (1994) 2.5/4 2.2/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name