Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Shawshank Redemption | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 2. | Fight Club | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 3. | Raiders of the Lost Ark | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 4. | Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 5. | Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 6. | Lord of the Rings: The Return of the King | 3.5/4 | 3.4/4 | |
| 7. | Forrest Gump | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 8. | The Matrix | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 9. | The Departed | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 10. | The Big Lebowski | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 11. | Contact (1997) | N/A | 2.7/4 | |
| 12. | The Thomas Crown Affair (1999) | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 13. | Groundhog Day | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 14. | The Royal Tenenbaums | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 15. | Labyrinth (1986) | 3.5/4 | 2.9/4 |



