Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Lord of the Rings: The Return of the King | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 2. | Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 3. | The Dark Knight | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 4. | Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 5. | Harry Potter and the Half-Blood Prince | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 6. | Alien | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 7. | Back to the Future | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 8. | X2 - X-Men United | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 9. | Braveheart (1995) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 10. | Robin Hood (2010) | 4.0/4 | 2.5/4 | |
| 11. | Road to Perdition | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 12. | Men in Black (1997) | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 13. | Star Trek IV: The Voyage Home | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 14. | Jurassic Park 3 | 3.0/4 | 2.3/4 | |
| 15. | Terminator 3: Rise of the Machines | 3.0/4 | 2.4/4 |



