Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Pulp Fiction | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 2. | Forrest Gump | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 3. | Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 4. | Reservoir Dogs | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 5. | Lost Highway | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 6. | City of God ( Cidade de Deus ) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 7. | Lost in Translation | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 8. | Garden State | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 9. | Dogville | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 10. | Oldboy ( Oldeuboi ) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 11. | Donnie Darko | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 12. | Mulholland Drive | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 13. | Requiem for a Dream | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 14. | Fight Club | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 15. | Fear and Loathing in Las Vegas | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 16. | Scarface (1983) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 17. | 2001: A Space Odyssey | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 18. | Monty Python's Life of Brian | 4.0/4 | 3.1/4 |



