Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Gangs of New York (2002) | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 2. | Adventures in Babysitting | 1.5/4 | 2.6/4 | |
| 3. | American History X | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 4. | Catch Me if You Can | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 5. | Rushmore | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 6. | Dazed and Confused | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 7. | Dirty Dancing | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 8. | 25th Hour (2002) | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 9. | Spaceballs | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 10. | Tommy Boy | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 11. | Mallrats | 2.5/4 | 2.7/4 | |
| 12. | The Goonies | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 13. | Requiem for a Dream | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 14. | Super Troopers | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 15. | Reign Over Me | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 16. | The Usual Suspects | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 17. | Full Metal Jacket | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 18. | Bring It On | 2.5/4 | 2.2/4 | |
| 19. | The Untouchables (1987) | 2.5/4 | 3.1/4 | |
| 20. | Days of Thunder | 3.0/4 | 2.3/4 |



