Top Sci-Fi
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add | 
|---|---|---|---|---|
| 1. | Star Wars: Episode IV - A New Hope | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 2. | Blade Runner | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 3. | Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 4. | Aliens | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 5. | Terminator 2: Judgement Day | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 6. | Alien | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 7. | Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 8. | Predator (1987) | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 9. | The Terminator | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 10. | Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith | 3.5/4 | 2.8/4 | 
Recent Comments
Ikkinbot - wrote on 09/27/09 at 11:09 PM CT
Top Sci-Fi List comment
I love Sci-Fi and I don't like it either
TheManWithNoName - wrote on 08/31/09 at 09:40 PM CT
Top Sci-Fi List comment
I think it should be understood to whoever reads this list that I don't care for 2001: A Space Odyssey.





