I've also read the book - part 2 by Filmhog

I've also read the book - part 2

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Killer Inside Me (2010) 1.5/4 2.5/4
2. The Day of the Locust 3.5/4 2.7/4
3. All Night Long (1963) 3.0/4 2.6/4
4. Bitter Moon 3.0/4 2.6/4
5. Daniel (1983) 3.0/4 2.7/4
6. Gone to Earth ( Wild Heart, The ) 3.0/4 2.7/4
7. War and Peace ( Voyna i mir ) 3.5/4 2.8/4
8. Room at the Top 3.0/4 3.0/4
9. The Big Fix (1978) 3.0/4 2.5/4
10. Sons and Lovers 2.0/4 2.7/4
11. Wristcutters: A Love Story 2.5/4 2.7/4
12. Oliver Twist (1922) 3.0/4 2.5/4
13. Purple Noon ( Plein soleil ) 2.5/4 2.3/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name