Top Comedy
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add | 
|---|---|---|---|---|
| 1. | Old School | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 2. | The Big Lebowski | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 3. | The Wedding Crashers | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 4. | Caddyshack | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 5. | Superbad | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 6. | There's Something About Mary | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 7. | Super Troopers | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 8. | The 40 Year-Old Virgin | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 9. | American Pie | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 10. | Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 11. | Zoolander | 3.0/4 | 2.5/4 | 



