Top Horror
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | 28 Days Later | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 2. | 28 Weeks Later | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 3. | The Hills Have Eyes (2006) | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 4. | The Hills Have Eyes II (2007) | 3.0/4 | 2.1/4 | |
| 5. | 1408 | 2.5/4 | 2.6/4 | |
| 6. | 30 Days of Night | 2.5/4 | 2.6/4 | |
| 7. | Quarantine | 3.5/4 | 2.4/4 | |
| 8. | Laid to Rest | 2.5/4 | 2.3/4 | |
| 9. | Saw | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 10. | Saw II | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 11. | Saw III | 3.0/4 | 2.4/4 | |
| 12. | The Exorcism of Emily Rose | 2.5/4 | 2.6/4 | |
| 13. | The Exorcist (1973) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 14. | Dead Silence | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 15. | Midnight Meat Train | 3.5/4 | 2.5/4 |



