Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add | 
|---|---|---|---|---|
| 1. | Hitman (2007) | 4.0/4 | 2.2/4 | |
| 2. | Driving Lessons | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 3. | Haven (2006) | 3.5/4 | 2.4/4 | |
| 4. | Miss Pettigrew Lives for a Day | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 5. | Mobsters | 4.0/4 | 2.2/4 | |
| 6. | Stick It | 4.0/4 | 2.5/4 | |
| 7. | A League of Their Own | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 8. | The Waterboy (1998) | 4.0/4 | 2.3/4 | |
| 9. | Billy Madison | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 10. | Under the Tuscan Sun | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 11. | 10 Things I Hate About You | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 12. | The Outsiders (1983) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 13. | Eight Crazy Nights | 4.0/4 | 2.1/4 | |
| 14. | Little Nicky | 4.0/4 | 1.9/4 | |
| 15. | Happy Gilmore | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 16. | The Italian Job (2003) | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 17. | Wah-Wah | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 18. | Billy Elliot | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 19. | Waterworld | 4.0/4 | 2.3/4 | |
| 20. | Robin Hood: Men in Tights | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 21. | Just Married | 4.0/4 | 2.0/4 | |
| 22. | Dude, Where's My Car? | 4.0/4 | 1.9/4 | |
| 23. | The Godfather | 3.5/4 | 3.5/4 | |
| 24. | The Princess Bride | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 25. | Angus, Thongs and Perfect Snogging | 4.0/4 | 2.7/4 | 



