Movies I want to see this year
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | X-Men Origins: Wolverine | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 2. | Hancock | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 3. | The Dark Knight | 3.5/4 | 3.4/4 | |
| 4. | Angels & Demons | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 5. | Wanted (2008) | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 6. | The Chronicles of Narnia: Prince Caspian | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 7. | Hellboy II: The Golden Army | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 8. | Valkyrie | 2.5/4 | 2.7/4 | |
| 9. | Quantum of Solace | 2.5/4 | 2.6/4 | |
| 10. | Harry Potter and the Half-Blood Prince | 2.5/4 | 3.0/4 | |
| 11. | The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor | 1.5/4 | 2.0/4 | |
| 12. | Iron Man (2008) | 2.5/4 | 3.1/4 | |
| 13. | Jumper | 3.0/4 | 2.1/4 | |
| 14. | Cloverfield | 2.5/4 | 2.6/4 | |
| 15. | Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull | 2.5/4 | 2.4/4 | |
| 16. | Speed Racer | 3.0/4 | 2.3/4 | |
| 17. | Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay | 2.0/4 | 2.5/4 | |
| 18. | The Spiderwick Chronicles | 3.0/4 | 2.6/4 |



