Top Comedy
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Young Frankenstein | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 2. | Dumb and Dumber | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 3. | The Flying Deuces | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 4. | Happy Gilmore | 2.5/4 | 2.8/4 | |
| 5. | Weird Science | 2.0/4 | 2.7/4 | |
| 6. | Coming to America | 2.0/4 | 2.8/4 | |
| 7. | History of the World: Part I | 2.5/4 | 2.9/4 | |
| 8. | Army of Darkness | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 9. | National Lampoon's Christmas Vacation | 2.5/4 | 2.9/4 | |
| 10. | Wrongfully Accused | 2.5/4 | 2.3/4 |



