Movies I Own
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Fight Club | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 2. | Dawn of the Dead (1979) | 2.5/4 | 3.1/4 | |
| 3. | Se7en | 3.0/4 | 3.3/4 | |
| 4. | The Number 23 | 3.5/4 | 2.4/4 | |
| 5. | Zombie Holocaust | N/A | 2.3/4 | |
| 6. | Zombi 2 | N/A | 2.7/4 | |
| 7. | Final Destination (2000) | N/A | 2.6/4 | |
| 8. | Final Destination 2 | N/A | 2.5/4 | |
| 9. | Final Destination 3 | N/A | 2.4/4 | |
| 10. | Elephant (2003) | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 11. | Superbad | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 12. | Blades of Glory | 3.0/4 | 2.4/4 | |
| 13. | The Crazies (1973) | N/A | 2.5/4 | |
| 14. | Martin (1978) | N/A | 2.8/4 | |
| 15. | Shaun of the Dead | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 16. | Party Monster (2003) | 3.5/4 | 2.5/4 | |
| 17. | Burial Ground: The Night of Terror ( notti del terrore, Le ) | N/A | 1.5/4 | |
| 18. | Cruel Intentions | 3.5/4 | 2.6/4 | |
| 19. | Kiss Kiss, Bang Bang | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 20. | Wayne's World | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 21. | Night of the Living Dorks ( Nacht der lebenden Loser, Die ) | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 22. | South Park: Bigger, Longer & Uncut | 2.5/4 | 2.9/4 |



