Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Matrix | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 2. | Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 3. | Lord of the Rings: The Return of the King | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 4. | Raiders of the Lost Ark | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 5. | The Shawshank Redemption | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 6. | Office Space | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 7. | Gladiator (2000) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 8. | The Bourne Ultimatum | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 9. | Saving Private Ryan | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 10. | Eternal Sunshine of the Spotless Mind | 2.5/4 | 3.1/4 | |
| 11. | 12 Monkeys | 2.0/4 | 3.1/4 | |
| 12. | Shoot 'Em Up | N/A | 2.6/4 | |
| 13. | Mad Max | 4.0/4 | 2.9/4 |



