Movies I Own by Delonge28

Movies I Own

# Movie Title Rating Overall Add
1. 21 4.0/4 2.7/4
2. Across the Universe 2.0/4 2.7/4
3. Airheads 2.0/4 2.3/4
4. Alpha Dog 2.5/4 2.7/4
5. Better Luck Tomorrow 2.5/4 2.8/4
6. Cassandra's Dream 2.5/4 2.5/4
7. Chaos Theory 2.0/4 2.5/4
8. Cloverfield 4.0/4 2.6/4
9. Death Race 4.0/4 2.5/4
10. Donnie Darko 3.5/4 3.0/4
11. Everything is Illuminated 1.5/4 2.8/4
12. Executive Decision 3.5/4 2.6/4
13. The Fifth Element 3.0/4 2.9/4
14. Final Destination (2000) 4.0/4 2.6/4
15. Final Destination 2 4.0/4 2.5/4
16. Final Destination 3 4.0/4 2.4/4
17. Gangs of New York (2002) 3.5/4 3.0/4
18. Girlfight 4.0/4 2.7/4
19. Good Luck Chuck 3.0/4 2.1/4
20. Green Street Hooligans 4.0/4 2.9/4
21. The Groomsmen 2.0/4 2.4/4
22. The House Bunny 4.0/4 2.4/4
23. In Bruges 2.5/4 3.1/4
24. Thai Warrior, The ( Ong-Bak ) 2.5/4 2.8/4
25. PCU N/A 2.4/4
26. The Pest 3.0/4 1.6/4
27. Phone Booth 4.0/4 2.6/4
28. The Quick and the Dead (1995) N/A 2.6/4
29. The Recruit 4.0/4 2.6/4
30. Redline (2007) 4.0/4 2.2/4
31. Resident Evil (2002) 4.0/4 2.7/4
32. Resident Evil: Apocalypse 3.5/4 2.5/4
33. Resident Evil: Extinction 4.0/4 2.6/4
34. The Rocker (2008) 3.0/4 2.4/4
35. Running Scared (2006) 3.0/4 2.7/4
36. S. Darko 2.0/4 1.7/4
37. The Salton Sea N/A 2.4/4
38. Saving Silverman N/A 2.2/4
39. Saw 4.0/4 2.9/4
40. Saw II 4.0/4 2.5/4
41. Saw III 4.0/4 2.4/4
42. Saw IV 3.0/4 2.0/4
43. Saw V 4.0/4 2.3/4
44. Smokin' Aces 4.0/4 2.6/4
45. Stealing Harvard N/A 1.9/4
46. Sunshine (2007) 3.0/4 2.9/4
47. S.W.A.T. 4.0/4 2.3/4
48. Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007) 4.0/4 2.9/4
49. Transsiberian 3.0/4 2.5/4
50. Ultraviolet 3.5/4 1.7/4
51. The Wackness 2.5/4 2.7/4
52. Waiting... (2005) 3.5/4 2.5/4
53. What's Eating Gilbert Grape 2.5/4 3.1/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name