| 1. | 2012 | 4.0/4 | 2.5/4 |  | 
			
											
								| 2. | Zombieland | 4.0/4 | 3.0/4 |  | 
			
											
								| 3. | The Ugly Truth | 4.0/4 | 2.5/4 |  | 
			
											
								| 4. | Cloudy with a Chance of Meatballs | 4.0/4 | 2.7/4 |  | 
			
											
								| 5. | Armored | 4.0/4 | 2.5/4 |  | 
			
											
								| 6. | The Taking of Pelham 1 2 3 (2009) | 4.0/4 | 2.6/4 |  | 
			
											
								| 7. | District 9 | 4.0/4 | 3.0/4 |  | 
			
											
								| 8. | Planet 51 | 4.0/4 | 2.4/4 |  | 
			
											
								| 9. | Obsessed (2009) | 4.0/4 | 2.3/4 |  | 
			
											
								| 10. | Fired Up | 4.0/4 | 2.2/4 |  | 
			
											
								| 11. | Julie & Julia | 4.0/4 | 2.8/4 |  | 
			
											
								| 12. | Underworld: Rise of the Lycans | 3.5/4 | 2.7/4 |  | 
			
											
								| 13. | Pink Panther 2 | 3.5/4 | 2.2/4 |  | 
			
											
								| 14. | Paul Blart: Mall Cop | 3.5/4 | 2.1/4 |  | 
			
											
								| 15. | Year One (2009) | 2.5/4 | 1.5/4 |  | 
			
											
								| 16. | The International | 2.5/4 | 2.6/4 |  | 
			
											
								| 17. | Not Easily Broken | 2.5/4 | 2.6/4 |  |