Top Movie List by Q T 3.1415926™

Top Movie List

# Movie Title Rating Overall Add
1. Braveheart (1995) 4.0/4 3.2/4
2. The Wizard of Oz (1939) 3.0/4 3.2/4
3. Darby O'Gill and the Little People 3.0/4 2.6/4
4. The Matrix 4.0/4 3.2/4
5. The Exorcist (1973) 4.0/4 3.1/4
6. The Fifth Element 3.0/4 2.9/4
7. Memento 4.0/4 3.2/4
8. The Shawshank Redemption 4.0/4 3.5/4
9. Cruel Intentions 4.0/4 2.6/4
10. True Romance 3.0/4 3.1/4
11. The Boondock Saints 4.0/4 2.9/4
12. The Sixth Sense 3.5/4 3.2/4
13. Forrest Gump 3.5/4 3.3/4
14. The Dark Crystal 3.0/4 2.9/4
15. Field of Dreams 3.0/4 2.9/4
16. The Crow (1994) 3.0/4 3.0/4
17. The NeverEnding Story 3.0/4 2.9/4
18. Eternal Sunshine of the Spotless Mind 3.0/4 3.1/4
19. A Knight's Tale 3.5/4 2.6/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name