Movies I Own
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | 28 Days Later | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 2. | American Beauty | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 3. | Batman Begins | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 4. | The Dark Knight | 3.5/4 | 3.4/4 | |
| 5. | Beat That My Heart Skipped, The ( battre mon coeur s'est arrêté, De ) | 2.5/4 | 2.6/4 | |
| 6. | Blue Velvet | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 7. | The Boondock Saints | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 8. | Clerks | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 9. | Desperado (1995) | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 10. | Dark City (1998) | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 11. | The Departed | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 12. | Donnie Darko | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 13. | Fight Club | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 14. | The Godfather | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 15. | The Godfather: Part II | 3.5/4 | 3.4/4 | |
| 16. | Office Space | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 17. | Once Upon a Time in Mexico | 2.0/4 | 2.6/4 | |
| 18. | Raging Bull | N/A | 3.3/4 | |
| 19. | The Usual Suspects | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 20. | Ronin | 2.5/4 | 2.7/4 | |
| 21. | Reservoir Dogs | 3.0/4 | 3.3/4 | |
| 22. | V for Vendetta | 3.5/4 | 3.0/4 |



