Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Grifters | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 2. | Women on the Verge of a Nervous Breakdown ( Mujeres al borde de un ataque de nervios ) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 3. | A Streetcar Named Desire | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 4. | Desperate Characters | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 5. | Who's Afraid of Virginia Woolf? | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 6. | Pandemonium (1982) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 7. | Husbands and Wives | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 8. | Fury (1936) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 9. | Margot at the Wedding | 3.5/4 | 2.4/4 | |
| 10. | Election (1999) | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 11. | Ghost World | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 12. | Eternal Sunshine of the Spotless Mind | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 13. | Short Cuts | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 14. | Just One of the Guys | 3.5/4 | 2.5/4 | |
| 15. | Skidoo | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 16. | Reflections in a Golden Eye | 4.0/4 | 2.5/4 | |
| 17. | Spider (2003) | 4.0/4 | 2.5/4 | |
| 18. | The Snake Pit | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 19. | Thirty Two Short Films About Glenn Gould | 3.5/4 | 2.5/4 | |
| 20. | Pee Wee's Big Adventure | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 21. | The Last Seduction | 4.0/4 | 2.5/4 | |
| 22. | Atlantic City (1981) | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 23. | The Falls (1983) | 4.0/4 | 2.5/4 | |
| 24. | The Player (1992) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 25. | Head | 4.0/4 | 2.6/4 |



