Top Thriller Movie List by Snake Sugarbaker

Top Thriller

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Grifters 4.0/4 2.8/4
2. Police Python 357 3.5/4 3.0/4
3. Burglars, The ( casse, Le ) 3.0/4 2.6/4
4. The Last Seduction 4.0/4 2.5/4
5. North by Northwest 3.5/4 3.3/4
6. The Manchurian Candidate (1962) 4.0/4 3.1/4
7. Touch of Evil 4.0/4 3.1/4
8. Double Indemnity 4.0/4 3.3/4
9. Sudden Fear 3.0/4 2.9/4
10. Go (1999) 3.0/4 2.6/4
11. Wait Until Dark 3.5/4 3.0/4
12. The Conversation 3.5/4 3.1/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name