Top Movies I want obliterated
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Forrest Gump | 0.5/4 | 3.3/4 | |
| 2. | The Village (2004) | 0.5/4 | 2.4/4 | |
| 3. | Beaches (1988) | 1.0/4 | 2.6/4 | |
| 4. | Avatar | N/A | 3.0/4 | |
| 5. | Notting Hill | 1.0/4 | 2.7/4 | |
| 6. | Romance & Cigarettes | 1.0/4 | 1.9/4 | |
| 7. | The Heart is Deceitful Above All Things | 1.0/4 | 2.3/4 | |
| 8. | Elizabethtown | 1.0/4 | 2.2/4 | |
| 9. | Mr. Holland's Opus | 0.5/4 | 2.8/4 | |
| 10. | Cheaper by the Dozen 2 | 0.5/4 | 2.0/4 | |
| 11. | Saving Private Ryan | 1.5/4 | 3.3/4 | |
| 12. | The Birdcage | 1.0/4 | 2.7/4 | |
| 13. | In Dreams | 1.0/4 | 2.3/4 | |
| 14. | Happy Hour (2003) | 0.5/4 | 1.8/4 | |
| 15. | Memphis Belle (1990) | 1.5/4 | 2.6/4 | |
| 16. | Around the Bend | 0.5/4 | 2.1/4 | |
| 17. | Once | 1.5/4 | 3.1/4 | |
| 18. | Quills (2000) | 1.0/4 | 2.9/4 | |
| 19. | Shopgirl | 1.5/4 | 2.5/4 | |
| 20. | The Spiderwick Chronicles | 1.5/4 | 2.6/4 | |
| 21. | Swimming Upstream | 1.5/4 | 2.5/4 | |
| 22. | Ghost (1990) | 1.5/4 | 2.8/4 | |
| 23. | One Last Thing... | 0.5/4 | 2.1/4 | |
| 24. | The Garbage Pail Kids Movie | 0.5/4 | 1.1/4 | |
| 25. | K-PAX | 0.5/4 | 2.4/4 | |
| 26. | Monster-in-Law | 1.5/4 | 2.2/4 | |
| 27. | Crash (1996) | 1.5/4 | 2.5/4 | |
| 28. | Bicentennial Man | 0.5/4 | 2.3/4 | |
| 29. | Judge Dredd (1995) | 0.5/4 | 2.2/4 | |
| 30. | The English Patient | 1.5/4 | 2.9/4 | |
| 31. | Million Dollar Baby (2004) | 1.5/4 | 3.1/4 | |
| 32. | Baby Geniuses | 0.5/4 | 1.0/4 | |
| 33. | Stella (1990) | 1.0/4 | 2.3/4 | |
| 34. | 300 | 0.5/4 | 2.9/4 | |
| 35. | Pay It Forward | 0.5/4 | 2.6/4 | |
| 36. | A Beautiful Mind | 2.0/4 | 3.1/4 | |
| 37. | Good Will Hunting | 2.0/4 | 3.2/4 | |
| 38. | Battlefield Earth: A Saga of the Year 3000 | N/A | 0.9/4 | |
| 39. | I Am Legend | 1.0/4 | 2.8/4 | |
| 40. | White Chicks | 0.5/4 | 2.0/4 | |
| 41. | Dickie Roberts: Former Child Star | 0.5/4 | 2.1/4 | |
| 42. | Stomp the Yard | 1.0/4 | 2.4/4 | |
| 43. | Pure (2005) | 1.0/4 | 1.9/4 | |
| 44. | The Passion of the Christ | 0.5/4 | 2.7/4 | |
| 45. | Jack | 0.5/4 | 2.0/4 | |
| 46. | Saw 3D: The Final Chapter | N/A | 2.4/4 | |
| 47. | Saw VI | N/A | 2.6/4 | |
| 48. | Saw V | N/A | 2.3/4 | |
| 49. | Saw IV | 0.5/4 | 2.0/4 | |
| 50. | Saw III | N/A | 2.4/4 | |
| 51. | Saw II | N/A | 2.5/4 | |
| 52. | Saw | 0.5/4 | 2.9/4 | |
| 53. | Grumpy Old Men | 0.5/4 | 2.7/4 | |
| 54. | Man Without a Face (1993) | 2.0/4 | 2.7/4 | |
| 55. | The Da Vinci Code | 1.0/4 | 2.4/4 | |
| 56. | Simon Birch | 0.5/4 | 2.3/4 | |
| 57. | Cast Away (2000) | 1.0/4 | 3.0/4 | |
| 58. | Patch Adams | 0.5/4 | 2.4/4 | |
| 59. | Braveheart (1995) | 2.0/4 | 3.2/4 | |
| 60. | In Bruges | 1.5/4 | 3.1/4 | |
| 61. | Lock, Stock and Two Smoking Barrels | 1.0/4 | 3.1/4 |




