Best Picture should've beens by Snake Sugarbaker

Best Picture should've beens

# Movie Title Rating Overall Add
1. Seventh Heaven (1927) 3.5/4 2.8/4
2. The Front Page (1931) 3.0/4 2.7/4
3. Grand Illusion ( grande illusion, La ) 3.0/4 3.0/4
4. Citizen Kane 3.5/4 3.3/4
5. Double Indemnity 4.0/4 3.3/4
6. The Snake Pit 4.0/4 2.9/4
7. A Streetcar Named Desire 4.0/4 3.0/4
8. Separate Tables 3.0/4 3.0/4
9. Who's Afraid of Virginia Woolf? 4.0/4 3.0/4
10. The Lion in Winter 4.0/4 2.9/4
11. Chinatown 3.5/4 3.2/4
12. Reds 4.0/4 2.8/4
13. Hannah and Her Sisters 3.5/4 3.0/4
14. Goodfellas 4.0/4 3.4/4
15. The Shawshank Redemption 3.0/4 3.5/4
16. Fargo (1996) 3.5/4 3.2/4
17. In the Bedroom 3.0/4 3.0/4
18. The Hours (2002) 3.5/4 2.8/4
19. The Aviator (2004) 2.5/4 3.0/4
20. Brokeback Mountain 4.0/4 2.9/4
21. Babel 3.5/4 2.9/4
22. Milk 2.5/4 3.0/4
23. Up in the Air (2009) 3.0/4 2.9/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name