Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Serenity (2005) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 2. | Pulp Fiction | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 3. | Citizen Kane | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 4. | 2001: A Space Odyssey | N/A | 3.1/4 | |
| 5. | Eternal Sunshine of the Spotless Mind | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 6. | Rebecca (1940) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 7. | Reservoir Dogs | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 8. | Schindler's List | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 9. | Persona ( Kinematografi ) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 10. | 12 Angry Men (1957) | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 11. | The Best Years of Our Lives | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 12. | Casablanca | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 13. | The Godfather | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 14. | Ghostbusters (1984) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 15. | The Truman Show | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 16. | The Godfather: Part II | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 17. | Kill Bill: Volume 2 | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 18. | Passion of Joan of Arc, The ( passion de Jeanne d'Arc, La ) | 4.0/4 | 3.2/4 |



